“Збережемо рукокрилих Закарпаття”: воркшоп для дітей з християнського табору в м. Мукачево

“Одностайними є наші переживання стосовно небезпеки знищення створіння. Людина отримала його, щоб могти здійснити Божий план…”
Відповідальність за створіння у вченні Папи Венедикта XVI, – 2012. – С.30-31.

Рукокрилі – єдині ссавці у світі, здатні до активного польоту. Для орієнтування в просторі вони користуються складними механізмами ехолокації. Усього вченими вивчено і описано близько 1100 видів рукокрилих. І лише три з них відносяться до вампірів, в їх раціон входить свіжа кров. Але вони нападають на людину надзвичайно рідко, віддаючи перевагу крові сплячої великої рогатої худоби.

Жоден з видів летючих мишей не несе загрози людині, хоча під час укусу можуть переносити різні захворювання (тому потрібно бути з ними обережними, не брати голіруч, лиш у рукавицях або з допомогою якоїсь цупкої тканини). Близько половини всіх існуючих нині видів кажанів знаходяться на межі вимирання і занесені до Червоної книги.

Продовжити читання ““Збережемо рукокрилих Закарпаття”: воркшоп для дітей з християнського табору в м. Мукачево”

Учасникам літнього християнського табору про маленьких акробатів ночі

Кажани поширені на всіх континентах, крім полюсів. За кількістю видів ці тварини поступаються тільки гризунам. У межах України найбільше кажанів водиться у Кримському та Карпатському регіонах. Серед усіх видів, які зустрічаються на території України, поряд: з людиною найчастіше живуть вухані, нічниці та кажан пізній.

Кажани дуже вразливі види тварин. Більшість охороняються Законом України. До Червоної книги України занесені підковоноси, нічниці, вечірниці, нетопирі, широковух європейський та довгокрил звичайний, а нічниця ставкова, нічниця Наттерера та вечірниця велетенська – ще й до Європейського Червоного списку.

З кажанами звязані цікаві і позитивні прикмети:

  • Кажани ввечері густо літають – завтра буде гарна погода.
  • Повернулися з півдня перелітні кажани – прийшла справжня весна.

Ці всі особливості кажанів, а також розвінчання міфів про них, які спричиняють негативне ставлення до цих корисних тварин змогли дізнатись учасники літнього табору, який щотижня організовує Соціально-Катехитичний центр Мукачівської Греко_Католицької єпархїі у с. Анталовці під час ворк-шопу, який провів експерт Інстиутут еколого-релігійних студій Доніченко Андрій.

Пан Андрій є головою товариства людей з інвалідністю і разом з ними виготовляє багато важливих для охорони природи речей, зокрема бет-бокси – спеціальні “готелі” для кажанів. Влітку кажани розмножуються і такі бет-бокси сприяють можливості прихистку їхнім колоніям самок. Тому вони грають роль ніби пологових будинків для рукокрилих.

Продовжити читання “Учасникам літнього християнського табору про маленьких акробатів ночі”

Воркшоп “Загадкові і таємничі кажани та їх життєвий простір”

Проведений нами сьогодні воркшоп по виготовленню бет-боксів для кажанів, який проводив експерт ІЕРС Михайло Біланич для діток та молоді – учасників літнього табору в соціально-катехитичному центрі   Мукачівської Греко-Католицької єпархії (с. Анталовці, Ужгородського району). Нещодавно тут відбулось відкриття виставки  «Повітряні акробати ночі»: https://www.bat4man.org.ua/?p=2187

Спочатку молодь ознайомилась з біологією кажанів, дізналась особливості їх, як єдиних ссавців, які володіють справжнім польотом.

Далі молодь проглянула еколого-просвітницьке відео про життя кажанів.

Продовжити читання “Воркшоп “Загадкові і таємничі кажани та їх життєвий простір””

Воркшоп “Допоможи кажанам” з ромськими дітьми м. Берегова

Належний рівень екологічної освіти є необхідною умовою на шляху Відповідального ставлення до природи! З метою поглиблення екологічної свідомості ромської учнівської молоді експерт Інституту еколого-релігійних студій Леонід Покритюк провів воркшоп по відповідальному відношенню до рукокрилих Закарпаття – кажанів.

30 червня — діти ромів м. Берегово, дізнались багато цікавої інформації про цих таємничих нічних тварин, їх життя, цикл розвитку та розмноження. Також Леонід розвінчав багато міфів, які придумані людьми про цих тварин протягом багатьох століть і, зачасту, шкодять їх “репутації”.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 293351466_5093930087322458_6626493629049053735_n-1-1024x768.jpg


Також діти побували на виставці “Акробати ночі” присвяченій кажанам, дізнались про методи досліджень кажанів та стратегію їх охорони.

Воркшоп проведений в рамках реалізації проекту HUSKROUA/1702/6.1/0021 “Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України”, що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу (координатор проекту Олександр Бокотей).

Інформаційна служба ІЕРС

Виставка “Повітряні акробати ночі” відкрилась в катехитичному центрі МГКЄ (с. Анталовці)

В рамках проекту BAT4MAN «Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України» (координатор Олександр Бокотей) 8 липня 2022 року у катехитичному центрі Мукачівської Греко-Католицької єпархії (с. Анталовці, Ужгородського району)  відбулось відкриття виставки «Повітряні акробати ночі».

Щоліта в цьому катехитичному центрі проводяться дитячі табори, де відпочивають сотні дітей та молоді з усього Закарпаття. Завдяки цьому ще більше людей дізнається про цінність кажанів і заходи зі збереження цих тендітних істот.

До речі горище цього центру було обстежено 12 вересня 2020 року і тут були зафіксовані два кажани, які на ньому оселились.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу DSC_0189-1024x683.jpg

Складається виставка з 13 ролл-апів, на яких зображені всі важливі особливості життєдіяльності та циклу розвитку кажанів, їх важливість у природі, причини їх внесення до Червоної книги України та заходи щодо збереження цих видів. 

Виставка весь час мігрує по школах та парафіям Закарпаття і цього разу на певний час локалізуватиметься в катехитичному центрі.

Під час виставки був проведений невеликий тематичний захід, під час якого вихованці літнього табору мали змогу скласти пазл країн HuSkRoUa.
Захід провів Андрій Доніченко, голова організації людей з інвалідністю “Паралельний світ”.

Інформаційна служба ІЕРС