З турботою про птахів : виготовлення та встановлення “сипушатника”, гніздових “труб” для сича хатнього, гніздових корзин для вухатої сови на територіях фермерського господарства “АГРО 2000” Берегіщина, 23-03-2021
Цей матеріал підготовлений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст матеріалу є виключною відповідальністю бенефіціарів проекту та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.
Інформаційна служба Інституту еколого-релігійних студій
Встановлення гніздових конструкцій для сов та кажанів у селах Яноші та Чопівка Берегівського району
В суботу 20 березня Леонід Покритюк вирушив по запланованому маршруту в с. Яноші та Чопівка Берегівського району для встановлення допоміжних гніздових конструкцій для нічних хижих птахів.
У реформатському храмі в с. Яноші був встановлений ящик для гніздування сипух. У селі Чопівка, яке знаходиться недалеко від унікального ботанічного заказника Ардов у реформатському храмі встановити бет-бокс.
Ще одну гніздову конструкцію для сичів було встановлено в цьому регіоні на горищі однієї із будівель фермерського господарства “АГРО 2000”.
Інформаційна служба ІЕРС
Пам’ятаймо, що хижі птахи потребують нашого захисту!
Питання про захист і дбайливе ставлення до хижих птахів стає все актуальнішим. Сьогодні хижі птахи взяті державою під охорону законами України “Про охорону навколишнього природного середовища”, “Про Червону книгу України”, “Про захист тварин від жорстокого поводження”, “Про мисливське господарство та полювання” та “Про тваринний світ”. Знищення хижих птахів та їхніх гнізд заборонено. За такі дії законодавством передбачена адміністративна, а, в окремих випадках і кримінальна відповідальність.
Але самі закони мало чим можуть допомогти рідкісним совам, зокрема тим, що живуть поблизу людини.
Продовжити читання “Пам’ятаймо, що хижі птахи потребують нашого захисту!”Підвали казкового будинку – притулок для червонокнижних кажанів
ГО «Казковий будинок» (засновник і фундатор Дмитро Кобринський) активно долучається до активностей в рамках реалізації проекту BAT4MAN «Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України”. І вже наприкінці першого року проекту у підвалі «Казкового будинку» в Берегово почали зимувати кажани Вухані (Plecotus auritus).
Корисні тваринки відчувають місця з відповідними мікрокліматом і аурою, де вони завжди отримають захист і заступництво. І в такий непростий період року, як зима і особливо її кінець необхідно підтримувати всіх тварин, а не тільки кажанів. Проект реалізується ГО «Інститут еколого-релігійних студій» (керівник Олександр Бокотей) у співпраці з Асоціацією E-consult (Румунія), BirdLife (Угорщина) і Товариством захисту кажанів Словаччини.
Автор відео – офіс-менеджер Інституту еколого-релігійних студій: Бокотей Мирослава.
https://bat4man.ecoedu.ro
Гніздові конструкції – для підтримки біорізноманіття сов
В рамках активностей проекту «Bat4Man» на українській території (Закарпатська область) з метою підтримання чисельності рідкісних видів сов заплановано встановити 20 гніздових конструкцій. Експертами Інституту еколого-релігійних (керівник Олександр Бокотей), встановлено 10 гнізд в найбільш придатних для гніздування місцях для представників родини совиних. Фахові експерти проекту Андрій Доніченко і Леонід Покритюк розробили кілька унікальних конструкцій гнізд і разом з активістами релігійних громад розмістили їх у важкодоступних місцях веж сакральних споруд. Завдяки зусиллям проекту будуть підтримані популяції рідкісних видів сов: сича хатнього, сипухи, вухатої сови, інших видів.
Заходи здійснюються в рамках проекту BAT4MAN «Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України” у співпраці з Асоціацією E-consult (Румунія), BirdLife (Угорщина) і Товариством захисту кажанів Словаччини.
Нова локація гніздування сипухи (Tyto alba) на Берегівщині
У червні 2000 тривав етап обстеження храмів Берегівщини. Цікавою виявилася ГКЦ в селі Іванівка : чисельна колонія кажанів, пір”їни та пелетки сипухи і сича хатнього.На жаль, після реконструкції вікна храму закрили металевою сіткою. Для кажанів це не становить перепони, але сови вже не можуть туди потрапити.Ми ведемо перемовини з працівниками храму, щоб там ромістити гніздові конструкції для сов і надати птахам можливість туди потрапити. Рефоматський храм, який знаходиться поруч, залановано обстежити 2021. За певних обставин нам пощастило познайомитись із дзвонарем цієї церкви — Шандором Бедей. Він розповів нам про успішне гнідування там сипух і про певні незручносці повязані з цим пернатим сусідством.Дзвони та велика площа горища залишились щедро “побіленими” послідом сов. Ми плануємо провести ряд заходів, щоб птахи незасмічували храм і могли безперешкодно гніздитись.
З турботою про птахів…
Встановлення гніздових “труб” для сича хатнього, на території Яношівської загальноосвітньої школи, Берегівський район. Ящики встановлені 10-03-2021.
Роботи виконуються ГО «Інститут еколого-релігійних студій» (керівник Олександр Бокотей), в рамках проєкту BAT4MAN «Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України»” за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Леонід Покритюк постійно досліджує хижих птахів, найперше сов, і де бачить, що можна встановленням таких гніздових конструкцій допомогти птахам, там ці конструкції встановлює. Також він ратує за те, щоб встановлювати, де це можливо, вебкамери і спостерігати за гніздуванням, висиджуванням яєць та розвитком пташенят.
Продовжити читання “З турботою про птахів…”Встановлення бет-боксів та “будиночків” для гніздівлі сов у селі Дейда та Велика Бейгань Берегівського р-ну
Леонід Покритюк – чудовий орнітолог-екологіст з міста Берегова, партнер Інституту еколого-релігійних студій, 6 березня 2021 року встановив кілька “хаток” для сов та бет-боксів для кажанів у рамках проєкт “Bat4Man: Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України” (керівник Олександр Бокотей).
“Будиночки” для сов та кажанів встановлені на горищах храмів, та храмових подвір”ях сіл Дейда та Бейгань Берегівського району, де влітку були помічені ці тварини.
Син пастора реформатської громади із захопленням бере участь у встановленні бет-боксу на горищі храму.
Продовжити читання “Встановлення бет-боксів та “будиночків” для гніздівлі сов у селі Дейда та Велика Бейгань Берегівського р-ну”Чистка горища і вежі в греко-католицькому храмі парафії св. Архистратига Михаїла у с. Нижня Визниця
5 березня 2021 року в рамках проєкту HUSKROUA/1702/6.1/0021 ”Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України”, що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу (координатор проєкту Олександр Бокотей), співробітники Інституту еколого-релігійних студій провели очищення горища та вежі храму греко-католицької парафії св. Архистратига Михаїла в присілку Нижня Визниця Мукачівського району.
Храм збудований у 1923 році та освячений у 1925 році. Сучасний парох храму – о. Роман Северин.
Горище храму відрізнялось від усіх інших, які зустрічались команді інституту еколого-релігійних студій до цього часу. А саме, куполи були обшиті дошками, що було дуже зручно для проведення чистки горища.
Продовжити читання “Чистка горища і вежі в греко-католицькому храмі парафії св. Архистратига Михаїла у с. Нижня Визниця”