Ще на початку XX століття довгокрил звичайний був одним з найчисельніших видів кажанів в Україні, однак сьогодні для нас він вважається зниклим

У Криму остання знахідка цього виду датується 1947 роком. Значно довше довгокрил протримався на Закарпатті. Адже там ще у 1993 році налічили близько 200 особин у штольні “Довгаруня” на Рахівщині. Однак вже наступного року довгокрилів там більш не знайшли.

Навіть спеціальні пошуки наприкінці 90-их років по місцях, які він населяв раніше, не дали позитивного результату. Чому ж цей вид зник з території України? 🦇Головним чином — через турбування і руйнування його оселищ, використання пестицидів та навмисне винищення людиною. Сумна іронія у тому, що довгокрила також добували задля виготовлення опудал і скелетів для освітніх закладів, біологічних кабінетів, музеїв тощо. На фотографіях ви можете побачити цілу коробку з довгокрилами, відловленими на Рахівщині на початку 60-их років ХХ століття.

Сьогодні музей, напевне, єдиний спосіб побачити цього кажана в Україні. Хоча у сусідніх Румунії, Угорщині, Словаччині він є поширеним видом у дикій природі 🏞️ Сьогодні, у День пам’яті втрачених видів, на цьому трагічному прикладі ми хочемо показати, наскільки стрімко може відбутися втрата. Вона може розпочатися з окремої, іноді невеликої території, а згодом стати глобальною і часто — незворотньою. І лише від нас залежить, чи зможемо ми захистити майбутнє тих видів, які зараз перебувають під загрозою, зазвичай, саме через людську діяльність.На фото: Тушки довгокрила звичайного з фондів Зоологічного музею ЛНУ

Джерело: https://www.facebook.com/wwfukraine/posts/4711135675575227

«Падають, як дощ з неба». У Дніпрі отруїли кажанів у багатоповерхівці — соцмережі

У дніпровській багатоповерхівці на вул. Мандриківська, 141, імовірно, отруїли кажанів.

Про це повідомляє користувачка Anna Berry на сторінці Facebook-спільноти КОВЧЕГ Общество защиты животных (Днепр).

За її словами, до Товариства захисту тварин дзвонять мешканці будинку та повідомляють про те, що сталося.

Кажани біля багатоповерхівки за адресою вул. Мандриківська, 141 (Фото: Anna Berry via Facebook)

«Вся земля навколо багатоповерхівки всіяна кажанами, мишки падають, як дощ з неба, мишки пищать і намагаються заповзти на кущі бузку», — описує Anna Berry ситуацію.

Продовжити читання “«Падають, як дощ з неба». У Дніпрі отруїли кажанів у багатоповерхівці — соцмережі”

Врятовані

24 листопада працівники міської аварійної рятувальної служби з журналістами ОТБ “Галичина” передали колонію вечірниці рудої чисельністю 34 особини до Галицького національного природного парку.

Кажани були знайдені на балконі житлового будинку, де оселилися на зимівлю. Тварини були оглянуті, зважені та напоєні. а.

Абсолютно усі вони були здорові та в хорошій вазі (більше 25 грам), тому їх помістили на нове місце зимівлі з відповідним температурним режимом.

Науковий співробітник Рарик Мар’ян

Джерело: https://www.facebook.com/HalychNP/posts/1809405629253379

Виставка Bat4Man у Остріцькому природоохоронному науково-дослідному відділенні Нацпарку “Синевир”

Працівники Остріцького природоохоронного науково-дослідного відділення неодноразово фіксували кажанів на даху свого офісу. 28 жовтня у адміністративній будівлі відділення відкрилася виставка «Повітряні акробати ночі», з якою мають нагоду ознайомитися не лише працівники цього закладу, але й місцеві жителі, які сюди навідуються.

Завдяки цьому ще більше людей дізнається про цінність кажанів і заходи зі збереження цих тендітних істот.Виставка презентована в рамках проекту «Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у природних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України». Загальна мета цього проекту – підтримка сталого використання навколишнього природного середовища в прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України шляхом спільного захисту кажанів в рамках активних заходів з їх збереження, кампанії з підвищення обізнаності громадськості та поширення передової практики для місцевих громад.

Проект виконується Асоціацією Е-Консалт Сату Маре у партнерстві з Інститутом еколого-релігійних студій, Товариством по захисту кажанів Словаччини та Угорською асоціацією орнітології та охорони природи і фінансується Програмою транскордонного співробітництва ЄІС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.#bat4man#bats#iers#batboxes

3Вы и ещё 2