Орнітологічна екскурсія в околицях “Чорного Мочара”, освітня лекція про сов, монтаж гніздової скриньки для сипухи (Tyto alba) і гніздової “труби” для хатнього сича (Athene noctua).

Берегівщина, Чікош – Горонда, 28-02-2021.Роботи виконуються в рамках проекту «Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України»” за фінансової підтримки Європейського Союзу.

У подальшому планується виготовлення 20-ти совинних гнізд.

Возможно, это изображение (текст «REDMI NOTE 6 PRO MI DUAL CAMERA»)

Цікавинки про найменше село Берегівщини : http://beregovo.today/NewsOpen/id_news_81019и ещё 4


Виконав Леонід Покритюк

Продовжити читання “Орнітологічна екскурсія в околицях “Чорного Мочара”, освітня лекція про сов, монтаж гніздової скриньки для сипухи (Tyto alba) і гніздової “труби” для хатнього сича (Athene noctua).”

Круглий стіл з релігійною громадою по захисту кажанів

Сьогодні, 26 лютого в Резиденції Мукачівських єпископів за адресою м.Ужгород, пл.А.Бачинського 1а – відбувся круглий стіл за результатами першого етапу реалізації проекту HUSKROUA/1702/6.1/0021 BAT4MAN “Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України”, що реалізується за співфінансування Європейського Союзу.

Проект BAT4MAN є логічним продовженням співпраці з німецькими партнерами з Союзу охорони природи Німеччини (NABU), які результативно впроваджують більше 20-ти років проект «Lebensaum Kirchturm» (Життєвий простір церковної вежі). Оскільки саме в вежах сакральних споруд протягом століть, без значного антропогенного тиску, сформувався корінний набір рідкісних видів тварин, які в інших місцях зникли або стали рідкісними.

Круглий стіл розпочався за благословенням Голови Комісії з питань екології Мукачівської греко-католицької єпархії владики Ніла. Владика наголосив на важливості даного заходу – оскільки завданням Комісії з екології є поглиблення екологічної свідомості вірників і всіх людей доброї волі на основі екологічного вчення Церкви. Також Єпископ Ніл наголосив на важливості екологічних зобовязань Церкви і розповів про актуальні екологічні ініціативи МГКЄ протягом останнього часу.

Владика Ніл зробив приємний сюрприз у вигляді подячного листа від Мукачівської Греко-Католицької єпархії і нагородив Тимофеєву Ольгу Олександрівну – члена Комісії з питань екології МГКЄ, знану освітянку, журналістку, викладачку Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, авторку багатьох навчально-методичних посібників і художніх видань для дітей і дорослих – за активну багаторічну співпрацю та високопрофесійне висвітлення питань національного, духовного, екологічного виховання на ТБ і сторінках всеукраїнських та зарубіжних видань і фахових часописів. Він високо відзначив особливий внесок пані Ольги в розвиток духовної поезії та її неординарне поєднання у тематиці церковних храмів і природи як храму, створеного Богом.

Зауважимо, що світлини авторства Ольги Тимофеєвої були представлені на круглому столі і на прес-конференції.

Продовжити читання “Круглий стіл з релігійною громадою по захисту кажанів”

Прес-конференція за результатами проекту BAT4MAN

Сьогодні, 26 лютого в резиденції Мукачівських єпископів за результатами круглого столу відбулась пресс-конференція під час якої було висвітлено проміжні результати проекту BAT4MAN “Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України”, який реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми HUSKROUA/1702/6.1/0021.

Під час пресс-конференції провідні експерти Бокотей Олександр, Башта Андрій-Тарас, Біланич Михайло надали відповіді на цілий спектр питань поставлених журналістами регіональних ЗМІ.

Експерти у своїх доповідях прозвітували про результати першого року проекту, а також доповіли про особливості життєдіяльності видів та угруповань кажанів та сов, які проживають у вежах сакральних споруд Закарпатського регіону.

Продовжити читання “Прес-конференція за результатами проекту BAT4MAN”

Чистка горища і вежі в греко-католицькому храмі парафії св. Петра і Павла села Минай (Ужгородський район)

25 лютого 2021 року в рамках проєкту HUSKROUA/1702/6.1/0021 ”Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України”, що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу (координатор проєкту Олександр Бокотей), співробітники Інституту еколого-релігійних студій провели санацію горища та вежі храму парафії св. Петра і Павла села Минай (Ужгородський район).

Продовжити читання “Чистка горища і вежі в греко-католицькому храмі парафії св. Петра і Павла села Минай (Ужгородський район)”

Виготовлення гніздових конструкцій для сов та кажанів.

Роботи виконуються в рамках проекту «Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України»” за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Возможно, это изображение (на открытом воздухе и текст «REDMI NOTE 6 PRO MI DUAL CAMERA»)
Продовжити читання “Виготовлення гніздових конструкцій для сов та кажанів.”

АНОНС! Круглий стіл “Життєвий простір церковних веж – один з останніх надійних місць збереження рукокрилих”

26 лютого 2021 року о 10.00 відбудеться круглий стіл “Життєвий простір церковних веж – один з останніх надійних місць збереження рукокрилих” в рамках проекту “BAT4MAN: Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України” за фінансової підтримки трансграничної співпраці ENI CBC Programme Європейським Союзом.

Під час проведення круглого столу буде висвітлено проміжні результати проекту BAT4MAN в Україні, які досягнуто Інститутом еколого-релігійних студій протягом першого року реалізації за підтримки релігійних та місцевих громад Закарпаття; висвітлені робочі плани на майбутнє.

Після проведення круглого столу об 11:00 відбудеться прес-конференція.

Захід відбудеться у Резиденції Мукачівських єпископів за адресою: м. Ужгород, пл. А. Бачинського 1а.

Організатори проекту: Інститут еколого-релігійних студій (Україна), Асоціація Е-Консалт Сату Маре (Румунія) у партнерстві з Товариством по захисту кажанів Словаччини та Угорською асоціацією орнітології та охорони природи.

Для отримання більш детальної інформації:

Інформаційна служба ГО «Інститут еколого-релігійних студій»

Координатор: Антоніна Зейкан

моб тел.: +380978190626;  емейл: iers@ircef.org

Цей матеріал підготовлений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст матеріалу є виключною відповідальністю бенефіціарів проекту  HUSKROUA/1702/6.1/0021 та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

Чистка горища і вежі в греко-католицькому храмі села Ярок (Ужгородський район)

13 лютого 2021 року в рамках проєкту HUSKROUA/1702/6.1/0021 ”Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України”, що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу (координатор проєкту Олександр Бокотей), співробітники Інституту еколого-релігійних студій провели санацію горища та вежі Свято-Миколаївського храму парафії Різдва Пресвятої Богородиці (Ужгородський район https://mgce.uz.ua/parafiya-rizdva-presvyatoyi-bogorodyczi-s-yarok/).

Парох храму – о. Андрій Долинич.

Храм святого Миколая досить старий. Збудований ще на початку 19-го століття.
На наявність кажанів його обстежували науковці в процесі реалізації проекту “Bat4man” 6 червня 2020 року. Разом з науковцем Андрієм-Тарасом Баштою тут було виявлено вуханів роду Plecotus sp.

Продовжити читання “Чистка горища і вежі в греко-католицькому храмі села Ярок (Ужгородський район)”

Воркшоп по виготовленню бет-боксів для кажанів в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва м. Ужгорода

Екологічне виховання – це неперервний процес навчання, виховання, самоосвіти, накопичення досвіду і розвитку особистості, спрямований на формування ціннісних орієнтацій, норм поведінки і спеціальних знань щодо збереження навколишнього природного середовища і природокористування, реалізованих в екологічно відповідальній діяльності.

Дбайливе ставлення людини до природи складається не тільки з уміння використовувати її плоди. Дуже важливим є те, щоб усвідомлення значимості природи стало внутрішнім надбанням особистості.

Саме тому, команда Інституту еколого-релігійних студій проводить різні природоохоронні заходи аби привернути увагу молоді та всім людям доброї волі до відповідального ставлення до Природи, яка дарована нам Творцем.

І одним з таких заходів став проведений нами сьогодні воркшоп по виготовленню бет-боксів для кажанів, який проводили експерти ІЕРС для учнів 8-х класів УСЗОШ №2 в одному з читальних залів обласної бібліотеки для дітей та юнацтва м. Ужгорода.

 Захід проведений в рамках реалізації проекту HUSKROUA/1702/6.1/0021 “Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України”, що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу (координатор Олександр Бокотей).

Партнерами в реалізації міжнародного проекту BAT4MAN виступають відомі в природоохоронному світі організації:
ECONSULT ASSOCIATION
(Румунія);

BIRDLIFE (Угорщина);

SON (Cловацьке товариство охорони кажанів)

Продовжити читання “Воркшоп по виготовленню бет-боксів для кажанів в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва м. Ужгорода”

АНОНС! ВОРКШОП З ВИГОТОВЛЕННЯ ЯЩИКІВ ДЛЯ КАЖАНІВ У РАМКАХ ПРОЕКТУ BAT4MAN

10 лютого 2021 року в м. Ужгород відбудеться воркшоп з виготовлення ящиків для кажанів у рамках реалізації проекту HUSKROUA/1702/6.1/0021 “Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України”.

Воркшоп (початок об 15:00) відбудеться за участі представників українських НУО, екоактивістів, представників релігійних спільнот. Під час воркшопу буде продемонстровано техніки створення ящиків для кажанів, а також проінформовано молодь про різні види кажанів, які проживають у регіоні та про той позитивний вплив, який вони здійснюють на локальні екосистеми. Під час воркшопу також буде висвітлено заходи, які можна використовувати з метою захисту їх колоній. Захід відбудеться 10 лютого 2021 року в Закарпатській обласній бібліотеці для дітей та юнацтва.

Продовжити читання “АНОНС! ВОРКШОП З ВИГОТОВЛЕННЯ ЯЩИКІВ ДЛЯ КАЖАНІВ У РАМКАХ ПРОЕКТУ BAT4MAN”

Воркшоп з виготовлення ящиків для кажанів в ужгородській спеціалізованій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2

Сьогодні, 8 лютого 2021 року в ужгородській спеціалізованій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 відбувся воркшоп з виготовлення ящиків для кажанів в рамках реалізації проекту HUSKROUA/1702/6.1/0021 “Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України”, що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу (координатор Олександр Бокотей).

Захід відбувся для учнів 8-х класів.

Дбайливе ставлення людини до природи складається не тільки з уміння використовувати її плоди. Дуже важливим є те, щоб усвідомлення значимості природи стало внутрішнім надбанням особистості. Тому потрібно формувати екологічну свідомість молоді, що проходить найбільш ефективно, якщо педагогічний процес екологічного виховання враховує психологічні особливості учнів та процеси формування екологічної свідомості.

Естетична краса природи сприяє формуванню моральних почуттів обов’язку і відповідальності за її збереження, спонукає до природоохоронної діяльності.

Ми повинні дбати про кожне живе створіння на цій землі, а особливо про тих, які найбільш потребують нашого захисту.

До прикладу – кажани. Це досить вразливі тварини до людської діяльності. Вони часто залітають через невеликі отвори у домівки людей, і багато хто не знає, як саме поводитись з кажанами, через що бувають летальні випадки для цих створінь. А ще такою проблемою є міфи про кажанів, які підсилюють страх людей.

Продовжити читання “Воркшоп з виготовлення ящиків для кажанів в ужгородській спеціалізованій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2”