Шляхами жителів церковних веж

Під час продовження експедиції по дослідженню біорізноманіття кажанів у храмах Берегівщини познайомилися з цікавими людьми, унікальною архітектурою і отримали чудові результати, які будуть опубліковані в рамках наукових статей.
Окрім кажанів, житєвий простір горищ та веж храмів буяє різними видами птахів, комах та інших істот.

Продовжити читання “Шляхами жителів церковних веж”

Дослідження біорізноманіття кажанів у храмах Берегівщини


У рамках міжнародного проекту “BAT4MAN – «Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України»”
пройшов черговий етап польових досліджень біорізноманіття кажанів під дахами храмів. Співробітники інституту еколого-релігійних студій вчились на практиці реалізувати досвід набутий від Союзу охорони природи та біорізноманіття Німеччини (NABU).
Берегівщина 25-06-2020. (Берегово-Дейда-Бейгань-Балажер-Яноші-Берегово)

 https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2936708119711343&id=100001165512689

Продовжити читання “Дослідження біорізноманіття кажанів у храмах Берегівщини”

Краще не турбувати: Під дахом храму оселились страхітливі на вигляд тварини

Під дахом одного з храмів на Берегівщині масово оселилися кажани. І хоча деякі з них мають страхітливий вигляд – це корисні тварини.

Велика частина харчується комахами, і лише великі кажани (наприклад, Вечірниця велетенська) можуть харчуватися невеличкими птахами, ящірками та жабами.

Кажани — найчутливіша до змін довкілля група тварин, їх чисельність свідчить про ступінь збереженості чи забрудненості будь-якої ділянки суходолу.

Продовжити читання “Краще не турбувати: Під дахом храму оселились страхітливі на вигляд тварини”

BAT4MAN – «Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України»

Назва програми (донору)ЄІС ТКС «HU-SK-RO-UA 2014-2020»
Назва проекту українською«Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України»
Назва проекту англійською«Raising environmental awareness in local communities by joint conservation of bats in cross border regions of Hungary, Slovakia, Romania and Ukraine»
СекторЕкологічна освіта
Територія проектуУкраїна, Словаччина, Угорщина, Румунія
Тривалість проекту01.03.2020 – 28.02.2022
Короткий описЗагальною метою проекту є підтримка сталого використання навколишнього середовища в прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України шляхом спільного захисту кажанів в рамках активних природоохоронних заходів, кампаній з інформування громадськості та популяризації передового досвіду серед місцевого населення.

Продовжити читання “BAT4MAN – «Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України»”

Під дахом храму: в гостях у несправедливо обвинувачуваних у посібництві COVID-19 – кажанів

Фото 2. Під куполом храму ( Джерело фото: https://pravlife.org/ru/content/pochemu-chasto-mozhno-uvidet-lyudey-stoyashchih-v-hrame-pod-samym-kupolom-eto-osoboe-mesto-s)

Буває, що певна можливість випадає, мабуть, раз у житті. Так трапилося, що нещодавно три дні поспіль мені довелося побувати там, де мало хто буває, почути і побачите таке, що чують і бачать одиниці, навідатись у такі місця рідного краю, де ще не бував, хоч і живу зовсім недалеко, ну і познайомитись із багатьма цікавими та щирими людьми.
Річ у тому, що досі ще ніхто не досліджував кажанів на горищах храмів більшої частини Закарпатської області. І тут знову підтверджуються слова, сказані колись відомим закарпатським краєзнавцем та археологом Федором Потушняком: «Там, де я живу, – своя Африка, її теж треба досліджувати». В наш час, хоч і відомо, що в області офіційно нараховується 23 види кажанів, але про їхні місця існування та інші особливості життя в деталях відомо далеко не все.
Ці унікальні тварини – ссавці, які здатні літати, – є досить вразливими видами живих організмів і тому внесені до Червоної книги. В основному вони живуть у печерах,  у дуплах дерев, у підвалах та на горищах будинків. Звичайно, поселяються вони й у вежах та на горищах церковних храмів.

Продовжити читання “Під дахом храму: в гостях у несправедливо обвинувачуваних у посібництві COVID-19 – кажанів”

Кажани ― друзі виноробів

У зв’язку з міфічно-забобонними і несправедливими обвинуваченням кажанів як «співучасників» пандемії коронавірусу саме вчасно, початком березня 2020 року стартував проект «Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України» метою якого є спільний захист кажанів в рамках активних природоохоронних заходів, кампаній з інформування громадськості та популяризації передового досвіду серед місцевого населення прикордонних регіонів України, Угорщини, Словаччини та Румунії. Винороби Закарпаття повинні бути вкрай зацікавлені в підтримці рукокрилих, оскільки в раціон кажанів входять і шкідники винограду – такі як виноградний метелик і інші. Французькі виноградарі усіляко сприяють розширенню місць зимівлі та всебічному захисту кажанів, оскільки критично залежать від них. Більш детально про користь кажанів для виноробів у статті «Кажани – друзі виноробів», яку люб’язно переклала з французької співробітник Інституту еколого-релігійних студій, стипендіат Німецького екологічного фонду (DBU), Наталія Димань. Інформаційна служба Інституту еколого-релігійних студій

Продовжити читання “Кажани ― друзі виноробів”

Рейнджери

Бокотей Олександр, керівник проекту

Після закінчення біологічного факультету Ужгородського державного університету працював вчителем біології і валеології в ЗОШ I-III ст. села Золотарьово Хустського району Закарпатської області. Після роботи в школі закінчив аспірантуру при кафедрі ентомології біологічного ф-ту УжДУ і захистив дисертацію по екології тварин. Працював директором Зоологічного музею, а по сумісництву викладав дисципліни екологічного спрямування на біологічному і географічному факультетах Ужгородського національного університету і Ужгородській Богословській Академії ім. Блаженного Теодора Ромжі. З 2001 року є консультантом з питань збереження довкілля і сталого розвитку для Комісії з екології, мігрантів та туризму Конференції Римсько-Католицьких єпископів України (Голова Комісії – єпископ Майнек Антал).

З 2004 року є секретарем Комісії з екології Мукачівської греко-католицької єпархії (Голова Комісії – Владика Мілан Шашік). В 2012 році долучився до створення Інституту еколого-релігійних студій http://www.ie-rs.org/about.html, основним завданням якого є дослідження екологічних поглядів різних християнських традицій. Інститут був створений у співпраці з Університетом Людовіка Максиміліана (LMU) і фінансової підтримки акції солідарності німецьких католиків Renovabis.

У різні роки долучався до реалізації різних ініціатив: БФ «Церква і навколишнє середовище», Інформаційний центр з питань екологічної освіти при УжНУ; ініціював реалізацію важливого проекту «Толерантність на кордонах Європи», багатьох інших проектів.

В 2016 році на базі очолюваного ним Інституту еколого-релігійних студій, за ініціативи Союзу охорони природи Німеччини (ініціатор Борис Тіхоміров) і підтримки МЗС Німеччини (АА) був створений і успішно стартував амбітний Міжрелігійний громадянський природоохоронний форум Східної Європи (IRCEF). IRCEF вчасно взяв на себе важливу функцію сприяння консолідації суспільства на пострадянському просторі шляхом співпраці Церкви і НПО по відповідальності за Творіння – Природу.

Основне коло інтересів: теологія Творіння, освіта задля сталого розвитку, екологічне богослов’я, захист клімату, сучасні міждисциплінарні дослідження в сфері захисту довкілля, збереження довкілля та сталий розвиток загалом.

Відповідає за злагоджену роботу всіх партнерів інтернаціональної команди IRCEF

Андрій-Тарас Башта — відомий орнітолог, кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Інституту екології Карпат Національної академії наук України.  Партнер проекту «Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України»

Леонід Покритюк —орнітолог, партнер проекту «Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України»

На изображении может находиться: 1 человек

Супруненко Олег
Після закінчення економічного факультету Ужгородського державного університету навчався в аспірантурі, підготував до захисту дисертацію в галузі управління відходами, працював викладачем економічних дисциплін. З 2000-го року активно співпрацює з місцевими та національними засобами масової інформації, дописуючи на теми охорони довкілля, збереження культурної спадщини, краєзнавства. З початком діяльності Комісій з екології при Римо-католицькій єпископській конференції України, Комісії з екології Мукачівської греко-католицької єпархії, Інформаційного центру та Інституту еколого-релігійних студій при Ужгородському університеті висвітлював їхню роботу в ЗМІ на волонтерських засадах.
Висвітлює роботу Інституту в ЗМІ, проводить огляд і аналіз ЗМІ, готує аналітичні матеріали.

Біланич Михайло, Координатор напрямків

В 2004 закінчив біологічний факультет, а в 2007 аспірантуру при Ужгородському національному університеті. Також навчався в катехитично-педагогічному інституті ім. Андрея Бачинського при Мукачівській греко-католицькій єпархії.
З 2007 року – науковий співробітник зоологічного музею Ужгородського національного університету. По сумісництву викладає біологію на підготовчих курсах даного університету. 
З 2005 року, на волонтерських засадах, брав активну участь в роботі Комісії з екології при Римо-католицькій єпископській конференції України і Комісії з екології Мукачівської греко-католицької єпархії. Був одним із організаторів роботи Інформаційного центру при Ужгородському університеті, створеного за сприяння LMU і DBU в 2009 році. А з 2011 року продовжує працювати співробітником Інституту еколого-релігійних студій при даному університеті.  В Інституті розвиває напрямки екологічної освіти і виховання, екологічної етики. Забезпечує Інтернет-діалог по відповідальності за творіння − Природу в Східній Європі.

Обстежені храми Закарпаття

Греко-католицькі храми

Назва храмуРимо-Католицький храм св. Марії -Магдалени Назва храму Місце розташуванняДата обстеження
Греко-католицький храмс. Шишловці, Ужгородський р-н04.06.20
Греко-католицький храмс. Палло, Ужгородський р-н04.06.20
Церква Різдва пр. богородиці.с. Паладь-Комарівці, Ужгородський район05.06.20
Греко-католицька церква св. Кирила і Мефодіяс. Сторожниця, Ужгородський р-н05.06.20
Церква св. Петра і Павлас. Минай, Ужгородський р-н05.06.20
Церква Успіння Пресвятої Богородиціс.Концово,Ужгородський р-н05.06.20
Греко-католицький храмс. Мала Добронь, Ужгородський район05.06.20
Церква Різдва Пресвятої Богородиціс. Дравці, Ужгородський р-н06.06.20
Греко-католицький храмс. Барвінок, Ужгородський р-н06.06.20
Церква Вознесіння Господньогос. Підгорб, Ужгородський р-н06.06.20
Греко-католицький храмс. Ярок, Ужгородський р-н06.06.20
Церква св. Петра і Павлас. Стрипа, Ужгородський р-н06.06.20
Церква св. арх. Михайлас. Глибоке, Ужгородський р-н06.06.20
Церква Покрови Пр. Богородиці
Церква Покрови Пр. Богородиці
с. Невицьке, Ужгородський р-н06.06.20
Церква св. Василя Великогос. Оріховиця, Ужгородський р-н06.06.20
Церква Вознесіння Господньогос. Оноківці, Ужгородський р-н06.06.20
Церква Успіння Пресвятої Богородиціс. Доманинці, Ужгородський р-н06.06.20
Греко-католицький храм Святої Маріїм. Берегово25.06.20
Греко-католицкий храмс. Дідово, Берегівський район25.06.20
Греко-католицький храмс. Балажер, Берегівський район25.06.20
Греко-католицький храмс. Яноші, Берегівський район25.06.20
Греко-католицький храмс. Мочола, Берегівський район26.06.20
Греко-католицький храмс.Геча, Берегівський район26.06.20
Греко-католицький храм Святої Маріїс. Чома, Берегівський район26.06.20
Греко-католицький храмс. Боржава, Берегівський район26.06.20
Греко-католицький храмс. Квасово, Берегівський раойн26.06.20
Греко-католицький храмс. Баркасово, Берегівський район27.06.20
Церква Вознесіння Господньогос. Вілок, Виноградівський район09.07.20
Церква св. арх. Михайлас. Тисобикень, Виноградівський район09.07.20
Греко-католицький храмс. Дяково, Виноградівський район09.07.20
Греко-католицький храмс. Пийтерфолво, Виноградівський район09.07.20
Церква Різдва Івана Хрестителяс. Форголань, Виноградівський район09.07.20
Церква Покрови Пресвятої Богородиці,с. Матієво, Виноградівський район10.07.20
Греко-католицький храмс. Вербовець, Виноградівський район10.07.20
Церква ім. Архстратига Михаїлас. Шаланки, Виноградівського р-н10.07.20
Церква св. Василя Великогос. Верхні Ремети, Берегівський район11.07.20
Храм Успіння Пресвятої Богородицім. Виноградів11.07.20
Церква св. Георгія Побідоносцяс. Великі Береги, Берегівський район11.07.20
Греко-католицький храмс. Великі Ком’яти, Іршавський район20.08.20
Греко-католицький храмс. Заріччя, Іршавський район20.08.20
Храм Непорочного Зачаттям. Іршава20.08.20
Церква Вознесіння Господа Ісуса Христас. Мала Розтока, Іршавський район20.08.20
Греко-католицький храмс. Білки, Іршавський район20.08.20
Греко-католицький храмс.Хмільник, Іршавський район21.08.20
Греко-католицький храмс. Дубрівка, Іршавський район21.0820
Монастирс. Імстичево, Іршавський район21.08.20
Храм Божого Милосердяс. Імстичево, Іршавський район21.08.20
Греко-католицький храмс. Луково, Іршавський район21.08.20
Греко-католицький храмс. Осій, Іршавський район21.08.20
Греко-католицька церквас. Нижній Коропець, Мукачівський район22.08.20
Греко-католицька церквас. Жнятино, Мукачівський район22.08.20
Греко-католицька церквамкр. Підгород, Мукачівський район22.08.20
Успенський соборм. Мукачево22.08.20
Греко-католицький храм Св. Миколаям. Перечин10.09.20
Греко-католицький храмс. Дубриничі, Перечинський район10.09.20
Греко-католицький храмс. Зарічево, Перечинський район10.09.20
Греко-католицький храм Різдва Богородиціс. Вовкове, Ужгородський р-н11.09.20
Греко-католицький храмсмт. Кольчино11.09.20
Греко-католицький храмс. Шелестово, Мукачівський р-н11.09.20
Греко-католицький храмс. Кленовець, Мукачівський р-н11.09.20
Греко-католицький храмс. Сімер, Перечинський район10.09.20
Греко-католицький храм св. Михаїлас. Туря пасіка, Перечинський район04.06.2021
Греко-католицький храмс. Дубрівка, Ужгородський район12.09.20
Греко-католицька церква Вознесення Господьного.с. Сімерки, Перечинський район05.06.2021
Греко-католицький храмТурї Ремети, Перечинський район04.06.2021
Греко-Католицький Монастир Святого ДухаМалий березний, Велико-Березнянський район05.06.2021
Православний та Греко-Католицький храмс. Вільшинки, Перечинський район04.06.2021
Греко-катол. храм Успінння Пресв. Богородиціс. Середнє., Середнянський деканат, Ужгородський р-н15.07.2021
Греко-катол. храм св. Архистратига Михаїлас. Чабанівка, Середнянський деканат, Ужгородський р-н15.07.2021
Греко-катол. Різдва Пресвятої Богородиціс. Кінлодь. Середнянський деканат, Ужгородський р-н15.07.2021
Греко-катол. храм Успення Пресвятої Богородиціс. Зняцево. Середнянський деканат, Мукачівський р-н15.07.2021
Греко-католицкьий храм св. Дмитра Солунського с. Іванівці, Мукачівський р-н15.07.2021
Греко-католицький храм Різдва Пресвятої Богородиціс. Клячаново, Мукачівський р-н15.07.2021
Греко-католицький храм Покрови Пресвятої Богородиці Андріївка, Середнянський деканат, Ужгородський р-н16.07.2021
Греко-катол. храм Успення Пресвятої Богороиців с. Голубине, Свалявський р-н16.07.2021
Греко-католицька церква Різдва Пресвятої Богородицім. Свалява.16.07.2021
Греко-католицький храмс. Сусково, Свалявський р-н16.07.2021
Греко-катол. храм Петра і Павла.
Старе давидково, Мукачівський р-н. 17.07.2021
Греко-католицький храм Різдва Пресвятої Богородиціс.Кальник, Мукачівський р-н17.07.2021
Греко-Католицький храм Вознесіння ХристовогоВеликий Березний20.08.2021
Греко-Католицький храм св. Михаїла та Римо-Католицький храм св. Йосипас. Забрідь20.08.2021
Греко-Католицький храм, Блаженного….. та Різдва Пресвятої БогородиціВеликий Берещний, вул. Зелена20.08.2021
Греко-католицька Церква Різдва Богородиці, Мукачево , Росвигово08.09.2021
Греко-католицька церква Петра і Павла с. Нижні ворота08.09.2021
Греко-католицький храм Вознеcіння Господньогосмт. Воловець08.09.2021
Греко-католицький храм Різдва пресвятої Богородиціс. Пилипець.08.09.2021
Греко-католицька церква Вознесіння Христового.Нижній Студений08.09.2021
Греко-католицький храм Покрови Пресвятої Богородиці с. Синевирська поляна09.09.2021
Греко-католицька церква Різдва Пресвятої Богородиці,с. Синевир.09.09.2021
Греко-катол. Храм Преображенняc. Колочава, вул. Дружби,09.09.2021
Греко-католицький храм Введення Пресвятої Богородиці с. Негровець09.09.2021
Греко-католицький храм (новий дерев’яний) св. Успення. с. Негровець09.09.2021
Греко-католицька церква св. Архангела Михаїла м. Міжгір’я.10.09.2021
Греко-катол.церква св. Вознесіння. с.Лозянський. 10.09.2021
Грекокатол св. Миколаяс. Лозянський10.09.2021
Греко-католицька церква св.архангела Михаїла. с. Лозянський10.09.2021
Греко-католицький храм св. Димитрія с. Репинне10.09.2021
Греко-католицький храм с.Буштино24.09.2021
Храм Греко-Католицький храм Преображення Господнього.м. Хуст25.09.2021
Храм Святоуспенської греко-католицької парафіїс. Чертиж (Чертіж)

25.09.2021
Греко-католицький храмс. Крива, Хустський р-н25.09.2021
Греко-Католицький храм Вознесінням. Хуст, 25.09.2021
Храм Вознесіння, Парафія Непорочного зачаття. с. Рокосово, Хустський р-н25.09.2021
Греко-католицький храм.с. Велика Копаня , Берегівський р-н25.09.2021
Греко-католицький храм св. Івана Хрестителя с. Золотарево, Хустський р-н23.09.2021
Греко-католицький храмс. Данилово, Хустський р-н23.09.2021
Греко-Католицький храм с. Стеблівка, Хустський р-н23.09.2021
Греко-Католицький храмс. Вишково, Хустський р-н23.09.2021
Грекокатолицький храмс. Кучава.09.06.2022
Грекокатолицький храм св. Михаїлас. Лецьовиця, Мукачівський район09.06.2022
Грекокатолицька церква Покрова Богородиці, с. Ділок ,Мукачівського р-ну09.06.2022
Грекокатолицька церква Покрови Пресвятої Богородиціс.Макарьово, Мукачівського р-ну10.06.2022
Грекокатолицька церквас.Доробратово Мукачівського р-ну10.06.2022
Грекокатолицька церква Різдва Пресвятої Богородиціс.Загаття Мукачівського р-ну10.06.2022
Грекокатол. Арх. Михаїла. Є бетбокс. Кажан пізнійс. Дубино. Мукачівського р-ну11.06.2022
Греко-католицький Покрови Пресвятої Богородиці. с.Обава. Мукачівського р-ну11.06.2022
Грекокатолицький храмс.Чабин. Мукачівського р-ну11.06.2022
Грекокатол. Покрова Пресвятої Богородиці. Є послід і є ящикс. Плоске, Свалявський р-н11.06.2022
Греко-католицька церквас.Поляна, Свалявський р-н11.06.2022
Греко-католицька церквас. Павлово, Свалявський р-н11.06.2022
Греко-католицька церква св. Євхаристіїс. Біловарці. Тячівський р-н11.08.2022
Греко-католицька церква Вознесіння Христовогос.Добрянське, Тячівський р-н11.08.2022
Греко-Католицька церква  в с. Вільхівці, Церква Успіння Пресвятої Богородиціс. Вільхівці, Тячівський р-н11.08.2022
Греко-Католицька церква св. Михаїлас. Нересниця, Тячівський р-н11.08.2022

Греко-Католицька церква Вознесіння Христового
с. Новоселиця, Тячівський р-н12.08.2022
Греко-Католицька церква св. Димитріяс. Підплеша, Тячівський р-н12.08.2022
Греко-Католицька церква Різдва Пресвятої Богородиціс. Ганичі, Тячівський р-н12.08.2022
Греко-Католицька церква св. Покровис. Калини , Тячівський р-н12.08.2022
Греко-Католицька церквас. Дубове-Вiтерна12.08.2022
Греко-Католицька церква Пресвятої Трійціс. Красна, Тячівський р-н12.08.2022
Римо-Католицький храм св. Марії -Магдаленис. Усть-Чорна, Тячівський р-н12.08.2022
Греко-Католицька церква св. Михаїлас. Лопухів, Тячівський р-н12.08.2022
Греко-Католицька церква св. великомученика Георгіяс. Німецька Мокра, Тячівський р-н12.08.2022
Греко-Католицька церквас. РуськаМокра, Тячівський р-н12.08.2022
Греко-Католицька церква Святих Петра і ПавлаПетрушево, Тячівський р-н13.08.2022
Греко-Католицька церква Христа-Царя с. Терново, Тячівський р-н13.08.2022
Грекокатолицький храм Покрову Пресвятої Богородиціс. Крива, Тячівський р-н13.08.2022
Греко-католицький храм Св. Трійціс. Руське поле, Тячівський р-н13.08.2022


Православні храми

Назва храму Місце розташуванняДата обстеження
Свято-Троїцький соборм. Виноградів11.07.20
Церква Різдва Пресвятої Богородиціс. Богаревиця, Іршавський район11.07.20
Православний храмс. Великі Ком’яти, Іршавський район20.08.20
Храм св. Петра і Павлам. Іршава20.08.20
Православний храмс. Імстичево, Іршавський район21.08.20
Православний храмс. Середнє, ужгородський р-н11.09.20
Православний храмс. Сімер, Перечинський район10.09.20
Православний храмс. Нижнє Солотвино. Ужгородський р-н12.09.20
Православна церква св. Василя Великого, деревяна!!!с. Лікіцари, Перечинський район04.06.2021
Православна церквас. Турички, Перечинський район04.06.2021
Православна церква. св. Петра і Павлас.Туриця, Перечинський район04.06.2021
Православна церква Михаїла.с. Тур’ї ремети, Перечинський район04.06.2021
Православний Храм Вознесіння Христового.с. Сімерки, Перечинський район05.06.2021
Православний храм Святого Архистратига Михаїлас. Раково, Перечинський район05.06.2021
Православна церква Василя Великогос. Туря Бистра, Перечинський район05.06.2021
Православний храм. Свято Михайлівський.с. Туря пасіка, Перечинський район05.06.2021
Православний храмс. Чертеж, Ужгородський район12.09.20
Православний храм Василя великогос. Кайданово, Мукачівський р-н15.07.2021
Православний св. Пророка Іллі.с. Ірлява, Ужгородський р-н16.07.2021
Православний храмГолубине, Свалявський р-н16.07.2021
Православний храм св. Миколаяс. Сусково, Свалявський р-н16.07.2021
Православний храм Покрови пресвятої Богородиці
с. Лохово, Мукачівський р-н17.07.2021
Православний храм св. Михаїлас.Грибівці, Мукачівський р-н17.07.2021
Православний храм Різдва Пресвятої Богородиціс. Бобовище, Мукачівський р-н17.07.2021
Православний храм Івана Предтечі. с. Жуково,Мукачівський р-н17.07.2021
Православна церква Петра і Павла. Воловецький район, с. Нижні ворота.08.09.2021
Православна церква Покрови Пресвятої Богородиці с. Синевирська поляна,09.09.2021
Православна церква Успення. с. Синевир.09.09.2021
Православний дерев’яний храмc. Подобовець.10.09.2021
Православна церква.присілок Таламаш (с. Гукливий)10.09.2021
Православний монастир Іза-Карпутлашс. Іза, Хустський р-н24.09.2021
Православний Свято-Вознесенський храм (старий)с. Нанково, Хустський р-н24.09.2021
Святопокровський православний храм с. Селище, Хустський р-н24.09.2021
Православна церква Святої преподобної Параскеви Сербської. с. Велятино., Хустський р-н24.09.2021
Православний храм Святого Іллі. с. Велятино., Хустський р-н24.09.2021
Буштино Православний Петра і Павла.с. Буштино, 25.09.2021
Православний храмс. Велика Копаня, Берегівський р-н25.09.2021
Православний храм с. Крайниково, Хустський р-н23.09.2021
Православний храмс. Данилово, Хустський р-н23.09.2021
Православний храм, Свято-Вознесенської парафіїс. Стеблівка, Хустський р-н23.09.2021
Православний храм, СВЯТО-МИКОЛАЇВСЬКИЙс. Вишково, Хустський р-н23.09.2021
Православна церквас.Бистриця, Мукачвський р-н 09.06.2022
2 православні храми св. Димитрія в с. ВільховицяВільховица, Мукачвський р-н09.06.2022
Православна церквас. Брестів , Мукачівський р-н09.06.2022
Православний храм с.Яблунів, Мукачівський р-н10.06.2022
Православний храм Покрова пр. Богородиціс. Софія, Мукачівського району10.06.2022
Православний храмс.Залужжя, Мукачівського району10.06.2022
Православна. Покрова Пресвятої Богородиці. Мукачівський район10.06.2022
Православна церква св. Покрови с. Крива, Тячівського району13.08.2022
Православний монастир св. Георгіяс. Крива, Тячівського району13.08.2022
Православна церква св. Трійціс. Вонігово, Тячівського району13.08.2022
Православна церква св. Миколи Чудотворцяс. Колодне , Тячівського району13.08.2022
.
Реформатські храми

Назва храму та місце розташування Дата обстеження
с. Тарнівці, Ужгородський р-н04.06.20
с. Шишловці, Ужгородський р-н04.06.20
с. Галоч, Ужгородський р-н04.06.20
с. Сюрте, Ужгородський р-н04.06.20
с. Ратівці, Ужгородський р-н04.06.20
с. Холмець, Ужгородський р-н04.06.20
с. Паладь-Комарівці, Ужгородський р-н05.06.20
с. Палло, Ужгородський р-н05.06.20
с. Батфа, Ужгородський р-н05.06.20
с. Соломоново, Ужгородський р-н05.06.20
с. Мала добронь, Ужгородський р-н05.06.20
м. Берегово25.06.20
с. Дідово, Берегівський район25.06.20
с. Велика Бийгань, Берегівський район25.06.20
с. Мала Бийгань, Берегівський район25.06.20
с. Гать, Берегівський район25.06.20
с. Балажер, Берегівський район25.06.20
с. Бадалово, Берегівський район26.06.20
с. Галабор, Берегівський район26.06.20
с. Боржава, Берегівський район26.06.20
с. Запсонь, Берегівський район27.06.20
с. Косино, Берегівський район27.06.20
с. Шом, Берегівський район27.06.20
с. Гетен, Берегівський район27.06.20
с. Черешнє, Берегівський район27.06.20
с. Батрадь, Берегівський район27.06.20
с. Тіводорфолово, Виноградівський р-н09.07.20
с. Ботар, Виноградівський р-н09.07.20
с. Четфалва, Бергівський р-н09.07.20
с. Тисобикень, Виноградівський р-н09.07.20
с. Федорово, Виноградівський р-н09.07.20
с. Пийтерфолво, Виноградівський р-н09.07.20
с. Дьяково, Виноградівський р-н09.07.20
с. Форголань, Виноградівський р-н09.07.20
с. Чорний Потік, Іршавський р-н10.07.20
с. Бене, Бергівський р-н10.07.20
с. Оросієво, Берегівський р-н10.07.20
с. Шаланки, Виноградівського р-н10.07.20
с.Перехрестя, Виноградівський район10.07.20
с. Нове Село, Виноградівський район10.07.20
с. Матієво, Виноградівський район10.07.20
с. Вербовець, Виноградівський район10.07.20
с. Великі Береги, Берегівський район11.07.20
м. Виноградів11.07.20
с. Кідьош, Берегівський район11.07.20
с.Велика Бакта, Берегівський район11.07.20
с. Дерцен, Мукачівський район22.08.20
с. Жнятино, Мукачівський район22.08.20
Реформатський храм. Ужгород11.09.20
Реформатський храм. с. Велика Бакта18.09.20
Реформатський храм. с. Вишково23.09.20Римо-католицькі храми

Назва храму Місце розташуванняДата обстження
Костел Серця Діви Маріїс. Шишловці, Ужгородський район04.06.20
Костел Воздвиження Святого Хрестас. Сюрте, Ужгородський р-н04.06.20
Костел Різдва Пресвятої Діви Маріїс. Тейглаш, Ужгородський р-н04.06.20
Костел св. Архангела Михаїлас. Ратівці, Ужгородський р-н04.06.20
Костел св. Георгія мч.м. Ужгород05.06.20
Костел Різдва Пресвятої Діви Маріїс. Сторожниця, Ужгородський р-н05.06.20
Костел св. Анним. Чоп05.06.20
Костел Цариці Розаріюс. Глибоке, Ужгородський р-н06.06.20
Римо-католицький храмм. Берегово25.06.20
Римо-католицький храмс. Дідово, Берегівський район25.06.20
Римо-католицький храмс. Косино, Берегівський район26.06.20
Римо-католицький храмс. Бене, Берегівський район26.06.20
Костел Воздвиження Святого Хрестас. Дяково, Виноградівський район09.07.20
Костел св. Аннис. Оросієво, Берегівський р-н10.07.20
Костел і монастир францисканцівм. Виноградів11.07.20
Костел Вознесінням. Виноградів11.07.20
Римо-католицька церквас. Павшино, Мукачівський район22.08.20
Римо-католицька церкваПаланок, Мукачівський район22.08.20
Римо-католицька церквамкр. Підгород, Мукачівський район22.08.20
Кафедральний собор Святого Мартинам. Мукачево22.08.20
Римо-католицький храмм. Перечин10.09.20
Римо-католицький храм Вознесіння Ісуса Христас. Холмець, Ужгородський р-н11.09.20
Римо-Католицький храм Костьол Внебовзяття Пресвятої Діви Маріїс. Клячаново.15.07.2021
Римо-Католицький храм Успіння (Внебовзяття) Пресвятої Богородицім. Свалява15.07.2021
Римо-католицький храмс. Середнє, ужгородський р-н11.09.20
Римо-Католицький храм
(у Буштинському парку). Успення Пресвятої Діви Марії
с. Буштино24.09.20
Римо-Католицький храмм. Хуст23.09.20

Римокатолицький храм великомучениці Параскеви
с. Лалово, Мукач. р-н10.06.22
Римокатолицький храм Святої Аннис. Барбово10.06.22
Римо-католицький храмc. Фрідяшово.11.06.22
Римо-католицька церква Костел Святого Стефанам. Тячів11.06.22

Партнери проєкту

Проект очолює Асоціація електронних консультацій Satu Mare у співпраці з Інститутом екологічних та релігійних студій, Товариством захисту кажанів у Словаччині та Birdlife Hungary.

Проект фінансується за допомогою програми транскордонного співробітництва ENI 2014-2020 Угорщини, Словаччини, Румунії та України.


  1. Асоціація електронних консультацій Satu Mare https://ecoedu.ro/?lang=ro
    Основний сайт проекту: https://bat4man.ecoedu.ro/

Address of head office:

0361-413679| office@ecoedu.ro

2. Товариство захисту кажанів у Словаччині:
https://bat4man.netopiere.sk/
Ствоерений ними спеціальний сайт по проекту Bat4Man https://netopiere.sk/sk/

Address of head office:
Spoločnosť pre ochranu netopierov na Slovensku (SON)
Andraščíkova 618/1
ZIP Code: 085 01
Town: Bardejov, Slovak Republic

e-mail: info@netopiere.sk 

3. Birdlife Hungary. https://www.birdlife.org/europe-and-central-asia/partners/hungary-magyar-mad%C3%A1rtani-%C3%A9s-term%C3%A9szetv%C3%A9delmi-egyes%C3%BClet-mme

Address of head office:

Founded in 1974
Members: 6500
Staff: 41
Kolto, Budapest, HU, 1121Tel. +36 1 275 62 47; Fax +36 1 275 62 67
mme@mme.hu
www.mme.huFacebook