Унікальна виставка “Повітряні акробати ночі” в Ужанському національному природному парку

10 лютого 2022 року в фойє будівлі колишньої районної адміністрації для всіх бажаючих відкрилася унікальна виставка “Повітряні акробати ночі”.☝Виставка складається з 12 ролл-апів розміром 1м х 2 м, на яких відображені всі важливі особливості життєдіяльності та циклу розвитку кажанів, їх важливість у природі, причини їх внесення до Червоної книги України та заходи по збереженню цих видів та 1 ролл-апу з інформацією про сам проект. Виставка:- містить ознайомчу інформацію про рукокрилих, будову їх тіла, ехолокацію, особливості харчування;- описує шлюбну поведінку кажанів, особливості виношування та народження кажанят, а також їх вигодовування;- відображає інформацію про всі 23 види кажанів, які проживають в Карпатах, що складає 85% усієї української хіроптерофауни.

На зображенні може бути: 2 людини

Про кожен вид кажанів вказано: українську назву, назву на латині, місця проживання та фото;описує рік життя кажана та особливості його поведінки під час кожної пори року; – відображає основні загрози, з якими стикаються кажани і які призводять до зниження популяцій; – ілюструє заходи, які можуть бути здійснені місцевим населенням для захисту популяцій кажанів. Також міститься інформація про воркшопи по виготовленню ящиків для кажанів, які були проведені в рамках проекту та фото ящика, який вже розміщений на горищі церкви і є готовим притулком для кажанів. Виставка підготована та виготовлена в рамках проекту Bat4Man «Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у природних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України», що виконується Асоціацією Е-Консалт Сату Маре у партнерстві з Інститутом еколого-релігійних студій, Товариством по захисту кажанів Словаччини та Угорською асоціацією орнітології та охорони природи і фінансується Програмою транскордонного співробітництва ЄІС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.

Інформаційна служба ІЕРС

На зображенні може бути: 4 людини та люди стоять

Врятовані

24 листопада працівники міської аварійної рятувальної служби з журналістами ОТБ “Галичина” передали колонію вечірниці рудої чисельністю 34 особини до Галицького національного природного парку.

Кажани були знайдені на балконі житлового будинку, де оселилися на зимівлю. Тварини були оглянуті, зважені та напоєні. а.

Абсолютно усі вони були здорові та в хорошій вазі (більше 25 грам), тому їх помістили на нове місце зимівлі з відповідним температурним режимом.

Науковий співробітник Рарик Мар’ян

Джерело: https://www.facebook.com/HalychNP/posts/1809405629253379

Встановлення попереджувальних табличок біля храмів, де на горищах живуть кажани

Греко-католицький храм св. Димитрія у с. Репинне, Міжгірщина

Греко-Католицький храм Преображення в с. Колочава (вул. Дружби)
Табличка для греко-католицького храму Різдва Пресвятої Богородиці в с. Клячаново Мукачівського району (парох о. Микуланинець)
Табличка біля греко-католицького храму св. Дмитра Солунського в с. Іванівці , Мукачівського р-ну (парох о. Олександр)

Табличка біля греко-католицького храму Покрова Пресвятої Богородиці в с. Кольчино

Індійський літак розвернули через кажана на борту — (відео)

Літак авіакомпанії Air India, що прямував з Делі до Нью-Йорку, довелося розвернути у місце вильоту після того, як у салоні виявили кажана.

Продовжити читання “Індійський літак розвернули через кажана на борту — (відео)”

Виставку “Повітряні акробати ночі” відкрили в Національному парку “Синевир”

Возможно, это изображение (3 человека и в помещении)

Глобальний розвиток людської цивілізації змушує нас звернути увагу на вивчення та збереження ландшафтного та біологічного різноманіття нашої планети Земля. Одним з вразливих біологічних істот є кажани, оскільки вони є ключовими елементами екосистеми, що безпосередньо відповідають за боротьбу із шкідниками сільського господарства (споживають комах). Вимирання навіть одного виду кажанів призведе до величезних екологічних втрат та значного дисбалансу екосистеми. Щоб привернути увагу громадськості до захисту кажанів шляхом спільного впровадження методів охорони тварин та підвищення обізнаності про них, в рамках проекту «Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у природних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України» діє виставка «Повітряні акробати ночі». Наразі переглянути та ознайомитися з матеріалами виставки можна у приміщенні адмінбудівлі НПП «Синевир». Згодом цю виставку буде переміщено в усі навчальні і громадські заклади регіону по зацікавленості населення.

Возможно, это изображение (в помещении)

Національний природний парк “Синевир” — публикации | Facebook

Вихованці Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру відвідали виставку “Повітряні акробати ночі”

Продовжити читання “Вихованці Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру відвідали виставку “Повітряні акробати ночі””

17 квітня – День вдячності рукокрилим

Кажани визнані природоохоронними організаціями Європи вразливою групою тварин, яка потребує охорони. В Україні рукокрилі майже у повному складі включені до Червоної книги (2009).

Тому сьогодні і Україна приєднується до відзначення Дня кажана, який започаткований Міжнародною організацією охорони рукокрилих на знак того, що ці ссавці дуже важливі для того, щоб підтримувати природу в рівновазі.

У квартиру в центрі Франківська залетів кажан - довелось викликати  рятувальників - PRAVDA.IF.UA: Новини твого міста

Кажани — єдина група ссавців, здатна до довготривалого активного польоту. Вони становлять одну з найбагатших за видовим складом групу – близько 900 видів! В Україні їх біля 28 видів. На Закарпатті – 23.

До речі, у 2012 році Національний банк України навіть випустив пам’ятну монету, присвячену цим тваринкам.

Джерело: https://tsn.ua/ukrayina/17-kvitnya-scho-stalosya-cogo-dnya-prikmeti-den-yangola-1767562.html

Прес-конференція приурочена до відкриття переносної виставки у рамках транскордонного проекту BAT4MAN


нститут еколого-релігійних студій
iers@ircef.org
+380501836068

В рамках проекту BAT4MAN «Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України» (координатор Олександр Бокотей) 6 квітня 2021 року о 12 годині у резиденції єпископів Мукачівської Греко-Католицької єпархії  відбулась прес-конференція, приурочена до відкриття виставки «Повітряні акробати ночі».

Складається виставка з 13 рол-апів, на яких відображені всі важливі особливості життєдіяльності та циклу розвитку кажанів, їх важливість у природі, причини їх внесення до Червоної книги України та заходи по збереженню цих видів. Відкриття виставки саме у резиденції єпископів Мукачівської Греко-Католицької єпархії має символічне значення, оскільки горища сакральних споруд є найбільш сприятливим середовищем для чисельного проживання кажанів багатьох видів. Згодом виставка буде представлена в 20 локаціях Закарпатської області.

Відкривав виставку апостольський адміністратор Мукачівської Греко-Католицької єпархії, голова комісії з питань екології єпископ Ніл. Він згадав про те, що насправді людям ці загадкові нічні тварини маловідомі і існує багато міфів, які створюють негативне ставлення людей до них. Також боголюбивий єпископ висловив надію на те, що виставка змінюватиме це ставлення на позитивне і робота Комісії з екології спрямована власне на поглиблення екологічної свідомості вірників і всіх людей доброї волі.

Після цього слово взяв керівник Інституту еколого-релігійних студій Олександр Бокотей. Він повідомив, що окрім виставки була проведена велика кількість заходів, які спрямовані на досягнення мети проекту: проведено дослідження видового складу кажанів на більш ніж 170 горищах церков, проведено 11 еко-просвітницьких воркшопів для молоді та дорослих, а також круглий стіл з представниками релігійних громад, встановлено 50 бет-боксів та 20 гнізд для сов на горищах храмів для створення додаткового життєвого простору, проведено чистку 10 горищ храмів від гуано та багато інших важливих ініціатив.

Загальна мета проекту BAT4MAN – підтримка сталого використання навколишнього природного середовища в прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України шляхом спільного захисту кажанів в рамках активних заходів з їх збереження, кампанії з підвищення обізнаності громадськості та поширення передової практики для місцевих громад. І власне на українській частині проекту робота зосереджена власне з релігійними громадами, оскільки на інших національних частинах транскордонного проекту кажани, що проживають в сакральних спорудах вже давно обстежені і інвентаризовані.

Проект виконується Асоціацією Е-Консалт Сату Маре у партнерстві з Інститутом еколого-релігійних студій, Товариством по захисту кажанів Словаччини та Угорською асоціацією орнітології та охорони природи і фінансується Програмою транскордонного співробітництва ЄІС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.

Захід відбувався із дотриманням санітарних норм

та правил протиепідемічних заходів

Інформаційна служба ІЕРС

Цей матеріал підготовлений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст матеріалу є виключною відповідальністю інституту еколого-релігійних студій та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу

Продовжити читання “Прес-конференція приурочена до відкриття переносної виставки у рамках транскордонного проекту BAT4MAN”

З турботою про птахів : виготовлення та встановлення “сипушатника”, гніздових “труб” для сича хатнього, гніздових корзин для вухатої сови на територіях фермерського господарства “АГРО 2000” Берегіщина, 23-03-2021

Возможно, это изображение (кирпичная стена)

Цей матеріал підготовлений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст матеріалу є виключною відповідальністю бенефіціарів проекту та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

Інформаційна служба Інституту еколого-релігійних студій

Пам’ятаймо, що хижі птахи потребують нашого захисту!

Питання про захист і дбайливе ставлення до хижих птахів стає все актуальнішим. Сьогодні хижі птахи взяті державою під охорону законами України “Про охорону навколишнього природного середовища”, “Про Червону книгу України”, “Про захист тварин від жорстокого поводження”, “Про мисливське господарство та полювання” та “Про тваринний світ”. Знищення хижих птахів та їхніх гнізд заборонено. За такі дії законодавством передбачена адміністративна, а, в окремих випадках і кримінальна відповідальність.

Але самі закони мало чим можуть допомогти рідкісним совам, зокрема тим, що живуть поблизу людини.

Продовжити читання “Пам’ятаймо, що хижі птахи потребують нашого захисту!”