Вихованці Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру відвідали виставку “Маленькі акробати ночі”

Продовжити читання “Вихованці Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру відвідали виставку “Маленькі акробати ночі””

17 квітня – День вдячності рукокрилим

Кажани визнані природоохоронними організаціями Європи вразливою групою тварин, яка потребує охорони. В Україні рукокрилі майже у повному складі включені до Червоної книги (2009).

Тому сьогодні і Україна приєднується до відзначення Дня кажана, який започаткований Міжнародною організацією охорони рукокрилих на знак того, що ці ссавці дуже важливі для того, щоб підтримувати природу в рівновазі.

У квартиру в центрі Франківська залетів кажан - довелось викликати  рятувальників - PRAVDA.IF.UA: Новини твого міста

Кажани — єдина група ссавців, здатна до довготривалого активного польоту. Вони становлять одну з найбагатших за видовим складом групу – близько 900 видів! В Україні їх біля 28 видів. На Закарпатті – 23.

До речі, у 2012 році Національний банк України навіть випустив пам’ятну монету, присвячену цим тваринкам.

Джерело: https://tsn.ua/ukrayina/17-kvitnya-scho-stalosya-cogo-dnya-prikmeti-den-yangola-1767562.html

Прес-конференція приурочена до відкриття переносної виставки у рамках транскордонного проекту BAT4MAN


нститут еколого-релігійних студій
iers@ircef.org
+380501836068

В рамках проекту BAT4MAN «Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України» (координатор Олександр Бокотей) 6 квітня 2021 року о 12 годині у резиденції єпископів Мукачівської Греко-Католицької єпархії  відбулась прес-конференція, приурочена до відкриття виставки «Повітряні акробати ночі».

Складається виставка з 13 рол-апів, на яких відображені всі важливі особливості життєдіяльності та циклу розвитку кажанів, їх важливість у природі, причини їх внесення до Червоної книги України та заходи по збереженню цих видів. Відкриття виставки саме у резиденції єпископів Мукачівської Греко-Католицької єпархії має символічне значення, оскільки горища сакральних споруд є найбільш сприятливим середовищем для чисельного проживання кажанів багатьох видів. Згодом виставка буде представлена в 20 локаціях Закарпатської області.

Відкривав виставку апостольський адміністратор Мукачівської Греко-Католицької єпархії, голова комісії з питань екології єпископ Ніл. Він згадав про те, що насправді людям ці загадкові нічні тварини маловідомі і існує багато міфів, які створюють негативне ставлення людей до них. Також боголюбивий єпископ висловив надію на те, що виставка змінюватиме це ставлення на позитивне і робота Комісії з екології спрямована власне на поглиблення екологічної свідомості вірників і всіх людей доброї волі.

Після цього слово взяв керівник Інституту еколого-релігійних студій Олександр Бокотей. Він повідомив, що окрім виставки була проведена велика кількість заходів, які спрямовані на досягнення мети проекту: проведено дослідження видового складу кажанів на більш ніж 170 горищах церков, проведено 11 еко-просвітницьких воркшопів для молоді та дорослих, а також круглий стіл з представниками релігійних громад, встановлено 50 бет-боксів та 20 гнізд для сов на горищах храмів для створення додаткового життєвого простору, проведено чистку 10 горищ храмів від гуано та багато інших важливих ініціатив.

Загальна мета проекту BAT4MAN – підтримка сталого використання навколишнього природного середовища в прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України шляхом спільного захисту кажанів в рамках активних заходів з їх збереження, кампанії з підвищення обізнаності громадськості та поширення передової практики для місцевих громад. І власне на українській частині проекту робота зосереджена власне з релігійними громадами, оскільки на інших національних частинах транскордонного проекту кажани, що проживають в сакральних спорудах вже давно обстежені і інвентаризовані.

Проект виконується Асоціацією Е-Консалт Сату Маре у партнерстві з Інститутом еколого-релігійних студій, Товариством по захисту кажанів Словаччини та Угорською асоціацією орнітології та охорони природи і фінансується Програмою транскордонного співробітництва ЄІС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.

Захід відбувався із дотриманням санітарних норм

та правил протиепідемічних заходів

Інформаційна служба ІЕРС

Цей матеріал підготовлений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст матеріалу є виключною відповідальністю інституту еколого-релігійних студій та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу

Продовжити читання “Прес-конференція приурочена до відкриття переносної виставки у рамках транскордонного проекту BAT4MAN”

З турботою про птахів : виготовлення та встановлення “сипушатника”, гніздових “труб” для сича хатнього, гніздових корзин для вухатої сови на територіях фермерського господарства “АГРО 2000” Берегіщина, 23-03-2021

Возможно, это изображение (кирпичная стена)

Цей матеріал підготовлений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст матеріалу є виключною відповідальністю бенефіціарів проекту та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

Інформаційна служба Інституту еколого-релігійних студій

Пам’ятаймо, що хижі птахи потребують нашого захисту!

Питання про захист і дбайливе ставлення до хижих птахів стає все актуальнішим. Сьогодні хижі птахи взяті державою під охорону законами України “Про охорону навколишнього природного середовища”, “Про Червону книгу України”, “Про захист тварин від жорстокого поводження”, “Про мисливське господарство та полювання” та “Про тваринний світ”. Знищення хижих птахів та їхніх гнізд заборонено. За такі дії законодавством передбачена адміністративна, а, в окремих випадках і кримінальна відповідальність.

Але самі закони мало чим можуть допомогти рідкісним совам, зокрема тим, що живуть поблизу людини.

Продовжити читання “Пам’ятаймо, що хижі птахи потребують нашого захисту!”

Підвали казкового будинку – притулок для червонокнижних кажанів

ГО «Казковий будинок» (засновник і фундатор Дмитро Кобринський) активно долучається до активностей в рамках реалізації проекту BAT4MAN «Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України”. І вже наприкінці першого року проекту у підвалі «Казкового будинку» в Берегово почали зимувати кажани Вухані (Plecotus auritus).

Корисні тваринки відчувають місця з відповідними мікрокліматом і аурою, де вони завжди отримають захист і заступництво. І в такий непростий період року, як зима і особливо її кінець необхідно підтримувати всіх тварин, а не тільки кажанів. Проект реалізується ГО «Інститут еколого-релігійних студій» (керівник Олександр Бокотей) у співпраці з Асоціацією E-consult (Румунія), BirdLife (Угорщина) і Товариством захисту кажанів Словаччини.

Автор відео – офіс-менеджер Інституту еколого-релігійних студій: Бокотей Мирослава.

https://bat4man.ecoedu.ro

Возможно, это изображение (на открытом воздухе)


З турботою про птахів…

Встановлення гніздових “труб” для сича хатнього, на території Яношівської загальноосвітньої школи, Берегівський район. Ящики встановлені 10-03-2021.

Роботи виконуються ГО «Інститут еколого-релігійних студій» (керівник Олександр Бокотей), в рамках проєкту BAT4MAN «Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України»” за фінансової підтримки Європейського Союзу.


Гніздова труба для хатнього сича.

Леонід Покритюк постійно досліджує хижих птахів, найперше сов, і де бачить, що можна встановленням таких гніздових конструкцій допомогти птахам, там ці конструкції встановлює. Також він ратує за те, щоб встановлювати, де це можливо, вебкамери і спостерігати за гніздуванням, висиджуванням яєць та розвитком пташенят.

Продовжити читання “З турботою про птахів…”

Встановлення бет-боксів та “будиночків” для гніздівлі сов у селі Дейда та Велика Бейгань Берегівського р-ну

Леонід Покритюк – чудовий орнітолог-екологіст з міста Берегова, партнер Інституту еколого-релігійних студій, 6 березня 2021 року встановив кілька “хаток” для сов та бет-боксів для кажанів у рамках проєкт “Bat4Man: Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України” (керівник Олександр Бокотей).

“Будиночки” для сов та кажанів встановлені на горищах храмів, та храмових подвір”ях сіл Дейда та Бейгань Берегівського району, де влітку були помічені ці тварини.

Нет описания.

Нет описания.

Син пастора реформатської громади із захопленням бере участь у встановленні бет-боксу на горищі храму.

Нет описания.
Продовжити читання “Встановлення бет-боксів та “будиночків” для гніздівлі сов у селі Дейда та Велика Бейгань Берегівського р-ну”

Чистка горища і вежі в греко-католицькому храмі парафії св. Архистратига Михаїла у с. Нижня Визниця

5 березня 2021 року в рамках проєкту HUSKROUA/1702/6.1/0021 ”Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України”, що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу (координатор проєкту Олександр Бокотей), співробітники Інституту еколого-релігійних студій провели очищення горища та вежі храму греко-католицької парафії св. Архистратига Михаїла в присілку Нижня Визниця Мукачівського району.

Храм збудований у 1923 році та освячений у 1925 році. Сучасний парох храму – о. Роман Северин.

Горище храму відрізнялось від усіх інших, які зустрічались команді інституту еколого-релігійних студій до цього часу. А саме, куполи були обшиті дошками, що було дуже зручно для проведення чистки горища.

Продовжити читання “Чистка горища і вежі в греко-католицькому храмі парафії св. Архистратига Михаїла у с. Нижня Визниця”