Виставка “Повітряні акробати ночі” у ліцеї “Ерудит”

Юні ліцеїсти ознайомлюються з “Повітряними акробатами ночі”.
17 лютого ц.р. учні 5-х класів Великоберезнянського ліцею «Ерудит» відвідали виставку “Повітряні акробати ночі”, де працівники Ужанського НПП провели лекцію про особливості життєдіяльності та циклу розвитку кажанів, ехолокацію, особливості харчування, шлюбну поведінку кажанів, особливості виношування та народження кажанят, а також їх вигодовування, їх важливість у природі, причини їх внесення до Червоної книги України та заходи по збереженню цих видів. Учні мали змогу ознайомитись з 23 видами кажанів, які проживають в Карпатах.


Виставка представлена в рамках проєкту Bat4Man «Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у природних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України», що виконується Асоціацією Е-Консалт Сату Маре у партнерстві з Інститутом еколого-релігійних студій, Товариством по захисту кажанів Словаччини та Угорською асоціацією орнітології та охорони природи і фінансується Програмою транскордонного співробітництва ЄІС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.

Інформаційна служба ІЕРС

Унікальна виставка “Повітряні акробати ночі” в Ужанському національному природному парку

10 лютого 2022 року в фойє будівлі колишньої районної адміністрації для всіх бажаючих відкрилася унікальна виставка “Повітряні акробати ночі”.☝Виставка складається з 12 ролл-апів розміром 1м х 2 м, на яких відображені всі важливі особливості життєдіяльності та циклу розвитку кажанів, їх важливість у природі, причини їх внесення до Червоної книги України та заходи по збереженню цих видів та 1 ролл-апу з інформацією про сам проект. Виставка:- містить ознайомчу інформацію про рукокрилих, будову їх тіла, ехолокацію, особливості харчування;- описує шлюбну поведінку кажанів, особливості виношування та народження кажанят, а також їх вигодовування;- відображає інформацію про всі 23 види кажанів, які проживають в Карпатах, що складає 85% усієї української хіроптерофауни.

Про кожен вид кажанів вказано: українську назву, назву на латині, місця проживання та фото;описує рік життя кажана та особливості його поведінки під час кожної пори року; – відображає основні загрози, з якими стикаються кажани і які призводять до зниження популяцій; – ілюструє заходи, які можуть бути здійснені місцевим населенням для захисту популяцій кажанів. Також міститься інформація про воркшопи по виготовленню ящиків для кажанів, які були проведені в рамках проекту та фото ящика, який вже розміщений на горищі церкви і є готовим притулком для кажанів. Виставка підготована та виготовлена в рамках проекту Bat4Man «Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у природних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України», що виконується Асоціацією Е-Консалт Сату Маре у партнерстві з Інститутом еколого-релігійних студій, Товариством по захисту кажанів Словаччини та Угорською асоціацією орнітології та охорони природи і фінансується Програмою транскордонного співробітництва ЄІС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.

Інформаційна служба ІЕРС