Фінальна онлайн зустріч партнерів проєкту Bat4Man

30 серпня 2022 року відбулася фінальна онлайн-зустріч партнерів проекту HUSKROUA/1702/6.1/0021 “Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України”, що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу.

В зустрічі прийняли участь:

  • Наталія Куля (Інститут еколого-релігійних студій, асистент проєкту);
  • Олег Димитрієв (Інститут еколого-релігійних студій, фінансовий менеджер проєкту);
  • Андрій-Тарас Башта (старший науковий співробітник Інституту екології Карпат Національної академії наук України, експерт проєкту)
  • Томаш Сіке, Абігель Содорай-Пораді (Асоціація Є-Консалт Сату-Маре);
  • Денісса Лоббова (Товариство охорони кажанів Словаччини);
  • Шандор Болдог (Угорська асоціація орнітології та охорони природи).

Учасники обговорили основні досягнення та результати проєкту, а саме:

  • документальний фільм про результати проєкту готовий до поширення на веб-сайтах партнерських організацій;
  • в Угорщині та Румунії проведені літні табори для любителів кажанів;
  • в Україні проведено 16 воркшопів по виготовленню ящиків для кажанів та 2 круглі столи з релігійними громадами, а також 3 прес-конференції;
  • в усіх країнах встановлені інформаційні стенди та попереджувальні таблиці, які інформують про користь кажанів;
  • в Угорщині та Румунії в обраних колоніях кажанів встановлено веб-камери, за допомогою яких можна спостерігати за життєдіяльністю колоній;
  • кожен партнер розробив публікацію з методичними рекомендаціями з питань захисту кажанів.

Інформаційна служба ІЕРС

Міжнародна ніч кажанів

Кажани потребують вашого захисту!З 1997 року Ніч кажанів – це загальноєвропейська природоохоронна акція, в якій беруть участь всі країни, що є сторонами Угоди про збереження кажанів у Європі.

На території нашої держави всі види рукокрилих занесені до Червоної книги України та потребують охорони.Вони повільно розмножуються і народжують тільки одного-двох малюків на рік. Через знищення дерев та зміни клімату останні 30 років кажани почали зимувати у містах. Люди знаходять їх в оселях чи на вулицях та просто викидають на смітник.Кажанчики – біологічні санітари, які несуть багато користі природі. Кажани з’їдають дуже велику кількість комах, в тому числі шкідників, охороняють від них ліси, сади та лани. ❗️Один кажан може з’їсти за один раз ⅓ від власної ваги. До того ж екскременти рукокрилих збагачують ґрунт та підвищують урожайність.

Джерело: https://www.facebook.com/groups/4494570317301193?multi_permalinks=5357219944369555&hoisted_section_header_type=recently_seen

Хто з птахів і звірів знайшов прихисток на горищах храмів – досліджували науковці

З 11 по 13 серпня на Тячівщині проходив новий етап досліджень веж та горищ церков Закарпатської області, з метою пошуку можливих представників тваринного світу, які можуть там проживати, а саме кажанів, сов та інших птахів і звірів, які облюбували цю унікальну нішу для свого прихистку.

До команди дослідників увійшли Андрій-Тарас Башта – кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Інституту екології Карпат Національної академії наук України та Михайло Біланич – завідувач сектору природи Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького, співробітник Інституту еколого-релігійних студій.
У перший день досліджень були обстежені церкви від Тячева до Нересниці. 

Продовжити читання “Хто з птахів і звірів знайшов прихисток на горищах храмів – досліджували науковці”

Розпочалась сезонна міграція кажанів

А мігруючі зграї знаходять відпочинок у різних місцях. Наприклад, у квартирі, якщо ви забули зачинити на ніч вікно.

Сітки на вікнах вирішують багато проблем, не тільки рятують ваших домашніх тварин від польоту у вікно, а й вас, від прильоту у вікно чогось дивовижного.

Джерело: https://www.facebook.com/vasyliuk.oleksii/posts/pfbid0LQxX9AcMBNx71PZuhYU3Fx7KrSeEyKJSF4wG5Pc7ZnNRUfa9jrxGBerBei6Tx2aRl

Заключний етап досліджень кажанів по проекту Bat4Man

13 серпня 2022 року – третій день заключного етапу досліджень веж та горищ церков та храмів Закарпатської області, з метою пошуку кажанів, сов та інших птахів і звірів, які облюбували цю унікальну нішу для свого прихистку.

Третій день досліджень приніс нові результати досліджень з нових територій.
Продовження обстеження церков Тячівського району, цього разу в селах Петрушево, Терново, Крива, Руське Поле, Вонігово, Колодне та в місті Тячів. За третій день дослідження було досліджено 9 храмів. Результати цього дня виявились достатньо насиченими, оскільки в більшості випадків вдалось виявити кажанів, птахів та сліди їх перебування на досліджуваних територіях.

Продовжити читання “Заключний етап досліджень кажанів по проекту Bat4Man”