Санітари природи: в Ужгороді продовжують зберігати і популяризувати кажанів як захисників середовища

Результаты перевоЩе не так давно на Закарпатті по всій області розробили бет-бокси – домівки для кажанів. Такі будиночки розмістили на вежах багатьох сакральних споруд, аби локалізувати розміщення рукокрилих. Такі ж домівки розмістили і на горищі Кафедрального собору в Ужгороді.да

25.10.2021

Виставка Bat4Man у Синевирсько-Полянському природоохоронному науково-дослідному відділенні

Синевирсько-Полянське природоохоронне науково-дослідне відділення знаходиться в околицях однойменного села, яка є одним з найбільш високогірних в Україні. Площа відділення 5968 га. Саме цю територію національного природного парку «Синевир» Національний природний парк “Синевир” найбільше відвідують туристи, адже тут знаходяться цікаві місця природи, зокрема озеро Синевир.

Сьогодні у офісі Синевирсько-Полянського природоохоронного науково-дослідного відділення відкрилася виставка «Повітряні акробати ночі», що присвячена унікальним створінням – кажанам. Її можуть відвідати місцеві жителі, туристи і всі бажаючі.

До речі, кажани мешкають на вежі та даху офісу відділення, яке стало для них надійним прихистком.Виставка презентована в рамках проекту «Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у природних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України».

Продовжити читання “Виставка Bat4Man у Синевирсько-Полянському природоохоронному науково-дослідному відділенні”

Інформаційні стенди

У 5 населених пунктах Закарпаття біля місцевих храмів було встановлено 5 інформаційних стендів/щитів для інформування населення та туристів про важливість та охоронні заходи щодо кажанів, які населяють горища храмів.

Окрім цього “щити” інформують людей про сам храм, його цінність (оскільки більшість з цих храмів – дерев’яні і є пам’ятками архітектури) , парафію ,до якої він належить та його історію.

Інформаційний стенд у с. Шандрово (Олександрівка)
Продовжити читання “Інформаційні стенди”

Інтерв’ю про бет-бокси та інші аспекти проекту Bat4Man

Експерти Iнституту еколого-релігійниї студій Nataliya Kulya Біланич Михайло відкрили для глядачів 21 телеканалу важливу інформацію про реалізацію унікального міжнародного проєкту “BAT4MAN”. Проєкт виконується Асоціацією Е-Консалт Сату Маре у партнерстві з Інститутом еколого-релігійних студій (керівник Александр Бокотей ), Товариством по захисту кажанів Словаччини та Угорською асоціацією орнітології та охорони природи і фінансується Програмою транскордонного співробітництва ЄІС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.#bat4man#bats#iers#batboxes#Fledermäuse/Bats/Fledermausschutzhttps://fb.watch/8sfPl5a3EZ/

Виставку «Повітряні акробати ночі» презентовано у Синевирській школі

Виставку «Повітряні акробати ночі» презентовано у Синевирському закладі загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів Хустського району Закарпаття. До речі, це одна з найбільших шкіл області.

Під час презентації працівники національного природного парку «Синевир» розповіли молоді про те, чому кажани потребують нашої охорони. А ще школярі дізналася про різні види кажанів, які живуть у Карпатах.

Всього їх тут вчені нараховують 23 види. Вони дуже полюбляють старі дерева, у яких утворилися дупла, а також підземні утворення серед скель. Оселяються кажани й на горищах будинків та вежах церков. Ці дивовижні створіння природи унікальні ще й тим, що вони єдині серед ссавців, які вміють літати. За останні десятиліття спостерігається скорочення популяцій кажанів, тож так важливо берегти їх. Захід має за мету привернути увагу молоді і дорослих до захисту кажанів шляхом спільного впровадження методів охорони тварин та підвищення обізнаності про них.

Загальна мета проєкту BAT4MAN – підтримка сталого використання навколишнього природного середовища в прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України шляхом спільного захисту кажанів в рамках активних заходів з їх збереження, кампанії з підвищення обізнаності громадськості та поширення передової практики для місцевих громад. І власне на українській частині проєкту робота зосереджена власне з релігійними громадами, оскільки на інших національних частинах транскордонного проєкту кажани, що проживають в сакральних спорудах вже давно обстежені і інвентаризовані. Проєкт виконується Асоціацією Е-Консалт Сату Маре у партнерстві з Інститутом еколого-релігійних студій, Товариством по захисту кажанів Словаччини та Угорською асоціацією орнітології та охорони природи і фінансується Програмою транскордонного співробітництва ЄІС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.#bat4man#bats#iers#batboxes

https://www.facebook.com/IERS.org.ua/posts/4478036675589743