Чистка підлоги вежі та горища греко-католицького храму в Дравцях (мікрорайон м. Ужгорода)

28 жовтня 2020 року, згідно з програмою проєкту Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України”, що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу (координатор Олександр Бокотей), співробітники Інституту еколого-релігійних студій здійснили очистку підлоги вежі та даху храму греко-католицької парафії Різдва Пресвятої Богородиці.

м


Робота проводилась з дотриманням всіх карантинних та санітарних вимог.
Висловлюємо вдячність за сприяння о. Павлу Фіцаю, пароху храму.

Чистка горищ церковних будівель

Минулого тижня працівники Інституту еколого-релігійних студій провели чистку горища в Кафедральному Соборі м. Ужгорода. Чистку здійснювали за домопогою промислового пилососу. Дана робота зроблена в рамка проекту HUSKROUA/1702/6.1/0021 “Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України”, що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу (координатор Олександр Бокотей).

Результат роботи:

Інформаційна служба Інституту еколого-релігійних студій

ВОРКШОП З ВИГОТОВЛЕННЯ ЯЩИКІВ ДЛЯ КАЖАНІВ У РАМКАХ ПРОЕКТУ BAT4MAN

Сьогодні 20 жовтня 2020 року у м. Ужгород, Музеї архітектури і побуту (Скансен) відбувся воркшоп з виготовлення ящиків для кажанів у рамках реалізації проекту HUSKROUA/1702/6.1/0021 “Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України”, що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу (координатор Олександр Бокотей).

Захід відбувся для діток 3-4 класів школи №9 м. Ужгород, яких до музею привели класні керівники: Гойдаш Василина Іллівна та Янчій Ольга Сергіївна. Під час воркшопу своє вступне слово висловила вчителька біології Марта Михайлець, яка заодно й розпитала у діток про кажанів, що про них знають і як вони ставляться до цих створінь.

Потім дітки переглянули відео після якого, вони були проінформовані про види кажанів, які проживають у регіоні та той позитивний вплив, який вони здійснюють на локальні екосистеми, а також почули про заходи, які можна використовувати з метою захисту колоній кажанів.

Після перегляду відео та підсумування побаченого й почутого,  Андрій Доніченко з ГО “Паралельний світ” продемонстрував для всіх техніку створення ящиків для кажанів, під час якого дітки мали змогу попрактикуватись.

Виготовлений ящик для кажанів всі разом встановили у старій дзвіниці музею-скансен Старого села, де зробили декілька спільних фото на згадку.

Воркшоп відбувся за участі представників українських НУО, екоактивістів, представників релігійних спільнот та з дотриманням усіх вимог соціальної дистанції з наявністю масок та дезинфікуючого засобу.

Мета даного заходу полягає в просвітництві підростаючого покоління до відповідального ставлення до Божого Творіння – Природи!

Інформаційна служба Інституту еколого-релігійних студій

ВОРКШОП З ВИГОТОВЛЕННЯ ЯЩИКІВ ДЛЯ КАЖАНІВ У РАМКАХ ПРОЕКТУ BAT4MAN

20 жовтня 2020 року відбудеться воркшоп з виготовлення ящиків для кажанів у рамках реалізації проекту HUSKROUA/1702/6.1/0021 “Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України”, що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Воркшоп відбудеться за участі представників українських НУО, екоактивістів, представників релігійних спільнот. Під час воркшопу буде продемонстровано техніки створення ящиків для кажанів, висвітлено заходи, які можна використовувати з метою захисту колоній кажанів, також буде проінформовано про види кажанів, які проживають у регіоні та той позитивний вплив, який вони здійснюють на локальні екосистеми.
Захід відбудеться 20 жовтня 2020 року у м. Ужгород, Музей архітектури і побуту (Скансен); вул. Капітульна, 33/а.

Захід буде проведений з дотриманням усіх вимог соціальної дистанції, наявність маски обовязкова (в разі відсутності учасникам буде видана одноразова).

Для отримання детальнішої інформації просимо звернутися до Інформаційної служби Інституту еколого-релігійних студій: iers@ircef.org
(Відповідальний – Олександр Бокотей – керівник ГО «Інститут еколого-релігійних студій»).

Цей матеріал підготовлений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст матеріалу є виключною відповідальністю бенефіціарів проекту та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

Капличка над струмком в Горецьку Костельному (Польща) дружня до кажанів

Нет описания.

Капличка відома тим, що в ній під дахом живуть кажани, і тому, крім обрядової функції, вона виконує ще й природоохоронну та еколого-виховну функції.

Нет описания.

З паломництва до гори Грабарка (Польща), 16-20 серпня 2015 року https://mychail.livejournal.com/7329.html

З приходом осені у природі відбуваються суттєві зміни, все поступово готується до зими

З приходом осені у природі відбуваються суттєві зміни, все поступово готується до зими. Це ж стосується і кажанів. У цих тварин почався сезон міграції – вони покидають літні сховища й шукають зимові. Під час цього сезону важливим для рукокрилих є знайти собі тимчасові укриття для днювання. Тому вони з легкістю можуть використати ваші житлові чи офісні приміщення, балкони чи горища, для цього достатньо лише залишити наніч відкритим вікно. Так днями житель с. Залуква передав у Галицький НПП кажана, який вночі залетів до нього у кімнату через відчинене вікно. Працівниками парку тварину було оглянуто, встановлено її вид і стать. Це був абсолютно здоровий самець вечірниці рудої, тому тварину повернули у лоно природи. Хочемо вам нагадати, якщо до вас вночі завітають такі непрохані гості, не впадайте у паніку, обережно (обов’язково одягнувши рукавиці!!!) зловіть тварину і випустіть на волю, або ж помістіть у тканинний мішечок чи картонову коробочку і передайте у наш парк. Рарик Мар’яна, науковий співробітник Галицького НПП.

З приходом осені у природі відбуваються суттєві зміни, все поступово готується до зими. Це ж стосується і кажанів. У…

Опубліковано Галицький національний природний парк Середа, 7 жовтня 2020 р.

Всесвітній день захисту тварин

4 жовтня – Всесвітній день захисту тварин (World Animal Day) В Україні День захисту тварин, які є однією з важливих складових довкілля та екосистем, відзначають також щороку 4 жовтня. Постійний їхній захист передбачає стаття 51 Закону України «Про тваринний світ», згідно з яким ведеться державний облік та кадастр тваринного світу, порядок проведення таких робіт визначено Постановою Кабінету Міністрів України №772 від 15 листопада 1994 року.

Джерело: https://www.facebook.com/groups/1887159738055183/permalink/3141818532589291/