З турботою про птахів.

На Закарпатській рівнині спостерігається стрімке падіння чисельності хатнього сича. Виготовлення та встановлення (у обґрунтованих необхідністю місцях) гніздових конструкцій для цих корисних сов, являється пріоритетним завданням.
Орнітолог-екологіст, партнер Інституту еколого-релігійних студій продовжує свою роботу по встановленню таких “хаток” для сов-сичів у рамках проекту “Bat4Man: Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України”.

Возможно, это изображение (птица и на открытом воздухе)

Продовжити читання “З турботою про птахів.”

Орнітологічна екскурсія в околицях “Чорного Мочара”, освітня лекція про сов, монтаж гніздової скриньки для сипухи (Tyto alba) і гніздової “труби” для хатнього сича (Athene noctua).

Берегівщина, Чікош – Горонда, 28-02-2021.Роботи виконуються в рамках проекту «Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України»” за фінансової підтримки Європейського Союзу.

У подальшому планується виготовлення 20-ти совинних гнізд.

Цікавинки про найменше село Берегівщини : http://beregovo.today/NewsOpen/id_news_81019и ещё 4


Виконав Леонід Покритюк

Возможно, это изображение (памятник, на открытом воздухе, кирпичная стена и текст «REDMI NOTE 6 PRO MI DUAL CAMERA»)
Возможно, это изображение (текст «ම REDMI NOTE6 PRO MI DUAL CAMERA»)
Возможно, это изображение (текст «REDMI NOTE 6 PRO MI DUAL CAMERA»)
Продовжити читання “Орнітологічна екскурсія в околицях “Чорного Мочара”, освітня лекція про сов, монтаж гніздової скриньки для сипухи (Tyto alba) і гніздової “труби” для хатнього сича (Athene noctua).”

Чистка горища і вежі в греко-католицькому храмі парафії св. Петра і Павла села Минай (Ужгородський район)

25 лютого 2021 року в рамках проєкту HUSKROUA/1702/6.1/0021 ”Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України”, що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу (координатор проєкту Олександр Бокотей), співробітники Інституту еколого-релігійних студій провели санацію горища та вежі храму парафії св. Петра і Павла села Минай (Ужгородський район).

Продовжити читання “Чистка горища і вежі в греко-католицькому храмі парафії св. Петра і Павла села Минай (Ужгородський район)”

Виготовлення гніздових конструкцій для сов та кажанів.

Роботи виконуються в рамках проекту «Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України»” за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Возможно, это изображение (на открытом воздухе и текст «REDMI NOTE 6 PRO MI DUAL CAMERA»)
Продовжити читання “Виготовлення гніздових конструкцій для сов та кажанів.”

В Івано-Франківську на мороз викинули кажанів, які занесені до Червоної книги України

В Івано-Франківську на мороз викинули кажанів, які занесені до Червоної книги УкраїниUkrainian Bat Rehabilitation Center

В Івано-Франківську на морозі загинули рідкісні кажани, які занесені до Червоної книги України. Їх викинули з багатоповерхівки. Про це Суспільному Карпати розповів заступник директора Галицького національного природного парку Володимир Бучко.

Кажанів знайшла наукова співробітниця Галицького парку Мар‘яна Рарик. Вона знайшла їх на прибудинковій території багатоповерхівки на вулиці Угорницька.

78 вечірниць загинуло, 23 – вижили, але в тяжкому стані. І зараз на реабілітації в Галицькому парку.В Івано-Франківську на мороз викинули кажанів, які занесені до Червоної книги УкраїниUkrainian Bat Rehabilitation Center

В Івано-Франківську на мороз викинули кажанів, які занесені до Червоної книги України

Продовжити читання “В Івано-Франківську на мороз викинули кажанів, які занесені до Червоної книги України”

Воркшоп по виготовленю ящиків для кажанів для учнів Ужгородської загальноосвітньої школи №9

Екологічна освіта – це дуже важливо для збереження Божого Творіння – Природи! Аби поглибити екологічну свідомість працівники Інституту еколого-релігійних студій провели чудовий воркшоп по виготовленню ящиків для кажанів для учнів 9-х класів Ужгородськогої ЗОШ І-ІІІ ст. №9.

Воркшоп проведено 18 грудня 2020 року.

Воркшоп з виготовлення ящиків для кажанів відбувся в рамках реалізації проекту HUSKROUA/1702/6.1/0021 “Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України”, що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу (координатор Олександр Бокотей).

Воршкоп розпочався вступним словом Марти Михайлець (вчитель біології та прцівник ІЕРС) яка привітала всіх учнів з наступаючими новорічними святами і в своїй промові заодно наголосила про цінність природи і як важливо її зберегти для майбутнього покоління.

Продовжити читання “Воркшоп по виготовленю ящиків для кажанів для учнів Ужгородської загальноосвітньої школи №9”

Проведення воркшопу для дітей с. Пацканьово, Ужгородського району

Працівники Інституту еколого-релігійних студій провели цікавий захід для діток 14 грудня в парафіяльному будинку греко-католицької церкви Св. Михайла с. Пацканьово, що на Ужгородщині.

Воркшоп з виготовлення ящиків для кажанів відбувся в рамках реалізації проекту HUSKROUA/1702/6.1/0021 “Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України”, що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу (координатор Олександр Бокотей).

Метою такого воркшопу є просвітництво та заохочення молодого покоління до відповідального ставлення до природи, яка дарована нам Богом.

Продовжити читання “Проведення воркшопу для дітей с. Пацканьово, Ужгородського району”

Воркшоп з виготовлення ящиків для кажанів у с. Іванівка (Ужгородський р-н)

12 грудня 2020 року відбувся цікавий захід – воркшоп з виготовлення ящиків для кажанів в рамках реалізації проекту HUSKROUA/1702/6.1/0021 “Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України”, що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу (координатор Олександр Бокотей).

Захід відбувся для ромських учнів школи с. Іванівка, що недалеко від с. Середнє, Ужгородського району.

Продовжити читання “Воркшоп з виготовлення ящиків для кажанів у с. Іванівка (Ужгородський р-н)”

Чистка горищ церковних будівель

Минулого тижня працівники Інституту еколого-релігійних студій провели чистку горища в Кафедральному Соборі м. Ужгорода. Чистку здійснювали за домопогою промислового пилососу. Дана робота зроблена в рамка проекту HUSKROUA/1702/6.1/0021 “Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України”, що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу (координатор Олександр Бокотей).

Результат роботи:

Інформаційна служба Інституту еколого-релігійних студій