У Кривому Розі врятували кажанів, яких під час заміни вікна замурували монтажною піною

В одній з багатоповерхівок Кривого Рогу невідомі замурували монтажною піною у віконну раму живих кажанів. Їх вдалося врятувати, але тепер вони потребують допомоги.

Про це повідомили у Центрі реабілітації рукокрилих. Там припускають, що тварини зимували у віконній рамі, а люди, які встановлювали нове вікно, помітили кажанів, але проігнорували.

У коментарі для “УП. Життя” фахівчиня Центру Альона Шуленко розповіла, що виклик надійшов від жителів будинку.

“Мешканці були шоковані, побачивши це. Вони знайшли наш номер і попросили допомогу”, – розповідає Альона Шуленко.

На місце  події одразу вирушили волонтери. Щоб дістати кажанів, вони ножем розколупували піну. До операції порятунку долучились і небайдужі мешканці.

Продовжити читання “У Кривому Розі врятували кажанів, яких під час заміни вікна замурували монтажною піною”

Знущалися з кажана: суд виніс вирок двом 19-річним хлопцям

Кременчуцький районний суд Полтавщини виніс вирок двом 19-річним хлопцям, які знущалися з кажана

Знущалися з кажана: суд виніс вирок двом 19-річним хлопцям — Інформаційне агентство Вголос/Vgolos

У травні 2023-го двоє 19-річних кременчуківців зняли відео зі знущанням із кажана, яке було опубліковане в телеграм-каналі «Х Кременчук». Згодом цей же канал указав на сторінки в Instagram двох фігурантів.

Обидва хлопці визнали провину та уклали угоди з прокурором, підтвердивши обставини справи. Суд призначив зловмисникам по 5 років ув’язнення, але від відбування покарання їх звільнили з іспитовим строком у 2 роки.

Також обидва обвинувачені мають відшкодувати судові та експертні витрати – по 14 338 грн кожен. Вирок ще не набрав законної сили та може бути оскаржений в Полтавському апеляційному суді протягом 30 днів з моменту його проголошення.

Джерело: Знущалися з кажана: суд виніс вирок двом 19-річним хлопцям — Інформаційне агентство Вголос/Vgolos

П’ють кров не всі: як церква і науковці зберігають кажанів Закарпаття

Кажанів в Україні та, зокрема, на Закарпатті, інтенсивно почали досліджувати на межі XX-XXІ століть. Однак вивченням рукокрилих місцеві науковці займалися задовго до цього.

Зараз кажани є популярною темою на Закарпатті. Кілька років тому Інститут еколого-релігійних студій виявив цікаву річ, а саме – цілком недосліджений життєвий простір сакральних споруд: горища і вежі храмів та прихрамових споруд. Так почали досліджувати фауну кажанів, а також можливості їх охорони.

Журналісти Район.Хуст поспілкувалися із Біланичем Михайлом Михайлович, експертом зі збереження біорізноманіття Інституту еколого-релігійних студій, завідувачем сектору природи Закарпатського обласного краєзнавчого музею Ім. Т. Легоцького, краєзнавцем.

«У дослідженні кажанів ми робимо те, що можемо, і в першу чергу – це екоосвіта. У 2002 році почалася співпраця екологів з церквою щодо дослідження кажанів, що живуть під дахами храмів. Раніше їх досліджували у печерах, стойнях, підвалах, тому дослідження в церквах є унікальним проєктом, яким вже займаються у Європі. Дослідили близько 65% храмів», – розповідає чоловік.

Каже, що під час війни дослідження стали важчими.

Продовжити читання “П’ють кров не всі: як церква і науковці зберігають кажанів Закарпаття”

Пергач пізній (Eptesicus serotinus) у НПП “Медобори”

Пергач пізній (Eptesicus serotinus) – один із 19 видів рукокрилих, зафіксованих у заповіднику та околицях. Один з 24-х видів роду, один з 2-х видів роду в фауні України. Вид занесено до Червоної книги України.

Ці кажани є одними з найзвичайніших в урболандшафті і часто оселяються в будівлях людей. Більшість випадків виявлення кажанів в оселях людей також пов’язані саме з цією групою кажанів.

Літні сховища розташовані в будівлях: на горищах, у порожнинах стін, димоходах. Виводкові колонії – до кількох сотень особин Місця гібернації – підземні (пивниці, горища i печери) і наземні сховища (порожнини будівель, вентиляційні шахти тощо). Кормовий раціон змінюється залежно від сезону чи регіону і включає жуків, метеликів, двокрилих і перетинчастокрилих.

Продовжити читання “Пергач пізній (Eptesicus serotinus) у НПП “Медобори””

Команда Інституту еколого-релігійних студій (IERS) підготувала наукове видання про кажанів 

Методичні рекомендації «Вивчення, охорона та приваблення кажанів у сакральних спорудах» вийшли друком у Видавничо-виробничому підприємстві «Місіонер» (Львів).

Біологи Андрій-Тарас Башта та Bilanych Mychail провели наукові дослідження, які лягли в основу видання. Підготовка книжки здійснювалася за загальною редакцією Oleksandr Bokotey. Літературне редагування виконала Natalia Humen-Bilanych, а верстку і макетування – Юрій Гандера. Дизайн обкладинки розробила Василина Куклишин.

Разом з IERS над виданням працювали Асоціація з вивчення та охорони тварин «Фауна», Інститут екології Карпат НАН України, Комісія з питань екології Мукачівської греко-католицької єпархії та Міжрелігійний громадянський природоохоронний форум Східної Європи (IRCEF).

Завантажити книжку безкоштовно можна за посиланням 👇

https://iers.org.ua/metodychni-rekomendatsii-vyvchennia…/

Методичні рекомендації підготовлено в рамках проєкту Bat4man «Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України» за спільної фінансової підтримки ЄС і Союзу охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband, NABU International).

Навчальний процес вдосконалює виставка про кажанів

Навчальне півріччя у Загальноосвітній школі №12 м. Ужгорода завершується, але освітній процес триває навіть в ці передсвяткові дні. Саме сьогодні, на свято Миколая тут відкрита виставка “Повітряні акробати ночі”.

Продовжити читання “Навчальний процес вдосконалює виставка про кажанів”

Documentary about the Bat4Man project

The film about our project has been finished. It informs the spectators about the project aim, objectives and partner’s activities. The 15 minutes long documentary shares information about the ecological and economical importance of the bats, the necessity of its conservation and good practices for local communities. The pictures were taken in each country in the project implementation area, and it is accessible online in 5 different language version: English, Romanian, Ukrainian, Slovak and Hungarian.

Enjoy watching!

IERS Information Service