Експерти Інституту еколого-релігійних студій Андрій-Тарас Башта та Біланич Михайло зробили триденну експедицію (з 9 по 11 червня) по Мукачівському районі Закарпатської області. До співпраці в експедиції був запрошений орнітолог з м. Берегова Леонід Покритюк.

Під час експедиції дослідницькою групою було обстежено низку храмів (деякі з яких є дерев’яними) у великій частині сіл і селищ Мукачівського району: околиць м. Мукачева, м. Свалява та смт Іршава. Експертами були обстежені:
- Греко-католицькі храми в селах: Кучава, Лецьовиця, Ділок, Макарьово, Доробратово, Загаття, Дубино, Обава, Чабин;
- Православні храми в селах: Бистриця, Вільховица, Брестів, Софія, Яблунів, Залужжя (Мукачівського р-ну) та с. Плоске, що на колишній Свалявщині;
- Римо-католицькі храми в селах: Лалово, Фрідяшово, Барбово, Мукачівського району.
У цілому під час експедиції було обстежено 25 храмів у 23 населених пунктах Закарпаття. Виявлено, що для цих районів у цей час під дахом храму живуть виводкові колонії та поодинокі особини вуханя звичайного (Plecotus auritus) та нічниці великої (Myotis myotis) та кажана пізнього. Кажани зустрічались у 10 храмах (тобто в 40% обстежених храмів). Окрім храмів була обстежена і одна печера в с. Кучава, Мукачівського району, в якій живуть кажани – підковик малий (Rhinolophus hipposideros) – що є також цікавим фактом для природничого краєзнавства.
Продовжити читання “Хіроптерологічна експедиція по Мукачівському району: Мукачівщина, Іршавщина, Свалявщина”