Встановлення гніздових конструкцій для сов та кажанів у селах Яноші та Чопівка Берегівського району

В суботу 20 березня Леонід Покритюк вирушив по запланованому маршруту в с. Яноші та Чопівка Берегівського району для встановлення допоміжних гніздових конструкцій для нічних хижих птахів.

У реформатському храмі в с. Яноші був встановлений ящик для гніздування сипух. У селі Чопівка, яке знаходиться недалеко від унікального ботанічного заказника Ардов у реформатському храмі встановити бет-бокс.

Ще одну гніздову конструкцію для сичів було встановлено в цьому регіоні на горищі однієї із будівель фермерського господарства “АГРО 2000”.

Інформаційна служба ІРЦЕФ

Гніздові конструкції – для підтримки біорізноманіття сов

В рамках активностей проекту «Bat4Man» на українській території (Закарпатська область) з метою підтримання чисельності рідкісних видів сов заплановано встановити 20 гніздових конструкцій. Експертами Інституту еколого-релігійних (керівник Олександр Бокотей), встановлено 10 гнізд в найбільш придатних для гніздування місцях для представників родини совиних. Фахові експерти проекту Андрій Доніченко і Леонід Покритюк розробили кілька унікальних конструкцій гнізд і разом з активістами релігійних громад розмістили їх у важкодоступних місцях веж сакральних споруд. Завдяки зусиллям проекту будуть підтримані популяції рідкісних видів сов: сича хатнього, сипухи, вухатої сови, інших видів.

Нет описания фото.
Возможно, это изображение (в помещении и текст «NEAVS REDMI NOTE 6 PRO MI DUAL CAMERA»)
“Хатка” для сича

Заходи здійснюються в рамках проекту BAT4MAN «Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України” у співпраці з Асоціацією E-consult (Румунія), BirdLife (Угорщина) і Товариством захисту кажанів Словаччини.

Возможно, это изображение (текст «REDMI NOTE PRO MI DUAL CAMERA»)
“Хатка” для сипухи – “церковної” сови
Нет описания фото.
Возможно, это изображение (на открытом воздухе и текст «REDMI NOTE 6 PRO MI DUAL CAMERA»)
Возможно, это изображение (птица и на открытом воздухе)
Сич хатній

Нова локація гніздування сипухи (Tyto alba) на Берегівщині

У червні 2000 тривав етап обстеження храмів Берегівщини. Цікавою виявилася ГКЦ в селі Іванівка : чисельна колонія кажанів, пір”їни та пелетки сипухи і сича хатнього.На жаль, після реконструкції вікна храму закрили металевою сіткою. Для кажанів це не становить перепони, але сови вже не можуть туди потрапити.Ми ведемо перемовини з працівниками храму, щоб там ромістити гніздові конструкції для сов і надати птахам можливість туди потрапити. Рефоматський храм, який знаходиться поруч, залановано обстежити 2021. За певних обставин нам пощастило познайомитись із дзвонарем цієї церкви — Шандором Бедей. Він розповів нам про успішне гнідування там сипух і про певні незручносці повязані з цим пернатим сусідством.Дзвони та велика площа горища залишились щедро “побіленими” послідом сов. Ми плануємо провести ряд заходів, щоб птахи незасмічували храм і могли безперешкодно гніздитись.

Возможно, это изображение (небо и текст «REDMI NOTE 6 PRO MI DUAL CAMERA»)
Продовжити читання “Нова локація гніздування сипухи (Tyto alba) на Берегівщині”

З турботою про птахів.

На Закарпатській рівнині спостерігається стрімке падіння чисельності хатнього сича. Виготовлення та встановлення (у обґрунтованих необхідністю місцях) гніздових конструкцій для цих корисних сов, являється пріоритетним завданням.
Орнітолог-екологіст, партнер Інституту еколого-релігійних студій продовжує свою роботу по встановленню таких “хаток” для сов-сичів у рамках проекту “Bat4Man: Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України”.

Возможно, это изображение (птица и на открытом воздухе)

Продовжити читання “З турботою про птахів.”

Орнітологічна екскурсія в околицях “Чорного Мочара”, освітня лекція про сов, монтаж гніздової скриньки для сипухи (Tyto alba) і гніздової “труби” для хатнього сича (Athene noctua).

Берегівщина, Чікош – Горонда, 28-02-2021.Роботи виконуються в рамках проекту «Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України»” за фінансової підтримки Європейського Союзу.

У подальшому планується виготовлення 20-ти совинних гнізд.

Возможно, это изображение (текст «REDMI NOTE 6 PRO MI DUAL CAMERA»)

Цікавинки про найменше село Берегівщини : http://beregovo.today/NewsOpen/id_news_81019и ещё 4


Виконав Леонід Покритюк

Продовжити читання “Орнітологічна екскурсія в околицях “Чорного Мочара”, освітня лекція про сов, монтаж гніздової скриньки для сипухи (Tyto alba) і гніздової “труби” для хатнього сича (Athene noctua).”

Чистка горища і вежі в греко-католицькому храмі парафії св. Петра і Павла села Минай (Ужгородський район)

25 лютого 2021 року в рамках проєкту HUSKROUA/1702/6.1/0021 ”Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України”, що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу (координатор проєкту Олександр Бокотей), співробітники Інституту еколого-релігійних студій провели санацію горища та вежі храму парафії св. Петра і Павла села Минай (Ужгородський район).

Продовжити читання “Чистка горища і вежі в греко-католицькому храмі парафії св. Петра і Павла села Минай (Ужгородський район)”

Виготовлення гніздових конструкцій для сов та кажанів.

Роботи виконуються в рамках проекту «Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України»” за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Возможно, это изображение (на открытом воздухе и текст «REDMI NOTE 6 PRO MI DUAL CAMERA»)
Продовжити читання “Виготовлення гніздових конструкцій для сов та кажанів.”

В Івано-Франківську на мороз викинули кажанів, які занесені до Червоної книги України

В Івано-Франківську на мороз викинули кажанів, які занесені до Червоної книги УкраїниUkrainian Bat Rehabilitation Center

В Івано-Франківську на морозі загинули рідкісні кажани, які занесені до Червоної книги України. Їх викинули з багатоповерхівки. Про це Суспільному Карпати розповів заступник директора Галицького національного природного парку Володимир Бучко.

Кажанів знайшла наукова співробітниця Галицького парку Мар‘яна Рарик. Вона знайшла їх на прибудинковій території багатоповерхівки на вулиці Угорницька.

78 вечірниць загинуло, 23 – вижили, але в тяжкому стані. І зараз на реабілітації в Галицькому парку.В Івано-Франківську на мороз викинули кажанів, які занесені до Червоної книги УкраїниUkrainian Bat Rehabilitation Center

В Івано-Франківську на мороз викинули кажанів, які занесені до Червоної книги України

Продовжити читання “В Івано-Франківську на мороз викинули кажанів, які занесені до Червоної книги України”