Команда Інституту еколого-релігійних студій (IERS) підготувала наукове видання про кажанів 

Методичні рекомендації «Вивчення, охорона та приваблення кажанів у сакральних спорудах» вийшли друком у Видавничо-виробничому підприємстві «Місіонер» (Львів).

Біологи Андрій-Тарас Башта та Bilanych Mychail провели наукові дослідження, які лягли в основу видання. Підготовка книжки здійснювалася за загальною редакцією Oleksandr Bokotey. Літературне редагування виконала Natalia Humen-Bilanych, а верстку і макетування – Юрій Гандера. Дизайн обкладинки розробила Василина Куклишин.

Разом з IERS над виданням працювали Асоціація з вивчення та охорони тварин «Фауна», Інститут екології Карпат НАН України, Комісія з питань екології Мукачівської греко-католицької єпархії та Міжрелігійний громадянський природоохоронний форум Східної Європи (IRCEF).

Завантажити книжку безкоштовно можна за посиланням 👇

https://iers.org.ua/metodychni-rekomendatsii-vyvchennia…/

Методичні рекомендації підготовлено в рамках проєкту Bat4man «Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України» за спільної фінансової підтримки ЄС і Союзу охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband, NABU International).

Навчальний процес вдосконалює виставка про кажанів

Навчальне півріччя у Загальноосвітній школі №12 м. Ужгорода завершується, але освітній процес триває навіть в ці передсвяткові дні. Саме сьогодні, на свято Миколая тут відкрита виставка “Повітряні акробати ночі”.

Продовжити читання “Навчальний процес вдосконалює виставка про кажанів”

Documentary about the Bat4Man project

The film about our project has been finished. It informs the spectators about the project aim, objectives and partner’s activities. The 15 minutes long documentary shares information about the ecological and economical importance of the bats, the necessity of its conservation and good practices for local communities. The pictures were taken in each country in the project implementation area, and it is accessible online in 5 different language version: English, Romanian, Ukrainian, Slovak and Hungarian.

Enjoy watching!

IERS Information Service

Лялькова вистава “Пригоди Кожика і летика”

Промо. Вистава створена за мотивами екоказки “Кажанчики” (автор: Наталія Гумен-Біланич)

Режисер-постановник — Наталія ОРЄШНІКОВА, заслужена артистка України

Художник-постановник — Паола ПОЛУДЕННА

Художник з освітлення — Ірина ОСОКІНА Музичне оформлення — Вячеслав ГРИГОР’ЄВ

Вистава для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку та їхніх батьків Грають актори: Юлія ЧЕХОВСЬКА, Дарія ГОЛЯНА, Микола КАРПЕНКО, Дмитро ЄМЕЦЬ ПРЕМ’ЄРА 16 жовтня 2022

Інформаційна служба ІЕРС

Проєкт BAT4MAN

Загальною метою проєкту BAT4MAN є підтримка сталого використання навколишнього середовища в прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України шляхом спільного захисту кажанів у рамках активних природоохоронних дій, кампанії з підвищення обізнаності громадськості та поширення кращих практик для місцевих громад.

Проєкт відповідає меті та завданням програми завдяки ефективному транскордонному співробітництву партнерів, що ініціює прогрес у сферах існуючих екологічних труднощів та підтримує збереження та стале використання спільних природних цінностей у транскордонній зоні.

Проєкт виконується організацією Є-Консалт Сату-Маре у партнерстві з Інститутом еколого-релігійних студій (Україна), Товариством охорони кажанів Словаччини та Угорською асоціацією орнітології та охорони природи. Проєкт профінансований програмою транскордонного співробітництва Hungary – Slovakia – Romania – Ukraine ENI CBC Programme 2014-2020 (www.huskroua-cbc.net).

Продовжити читання “Проєкт BAT4MAN”

Міжнародна ніч кажанів

Кажани потребують вашого захисту!З 1997 року Ніч кажанів – це загальноєвропейська природоохоронна акція, в якій беруть участь всі країни, що є сторонами Угоди про збереження кажанів у Європі.

На території нашої держави всі види рукокрилих занесені до Червоної книги України та потребують охорони.Вони повільно розмножуються і народжують тільки одного-двох малюків на рік. Через знищення дерев та зміни клімату останні 30 років кажани почали зимувати у містах. Люди знаходять їх в оселях чи на вулицях та просто викидають на смітник.Кажанчики – біологічні санітари, які несуть багато користі природі. Кажани з’їдають дуже велику кількість комах, в тому числі шкідників, охороняють від них ліси, сади та лани. ❗️Один кажан може з’їсти за один раз ⅓ від власної ваги. До того ж екскременти рукокрилих збагачують ґрунт та підвищують урожайність.

Джерело: https://www.facebook.com/groups/4494570317301193?multi_permalinks=5357219944369555&hoisted_section_header_type=recently_seen

Хіроптерологічна експедиція по Мукачівському району: Мукачівщина, Іршавщина, Свалявщина

Експерти Інституту еколого-релігійних студій Андрій-Тарас Башта та Біланич Михайло зробили триденну експедицію (з 9 по 11 червня) по Мукачівському районі Закарпатської області. До співпраці в експедиції був запрошений орнітолог з м. Берегова Леонід Покритюк.

Під час експедиції дослідницькою групою було обстежено низку храмів (деякі з яких є дерев’яними) у великій частині сіл і селищ Мукачівського району: околиць м. Мукачева, м. Свалява та смт Іршава. Експертами були обстежені:

  • Греко-католицькі храми в селах: Кучава, Лецьовиця, Ділок, Макарьово, Доробратово, Загаття, Дубино, Обава, Чабин;
  • Православні храми в селах: Бистриця, Вільховица, Брестів, Софія, Яблунів, Залужжя (Мукачівського р-ну) та с. Плоске, що на колишній Свалявщині;
  • Римо-католицькі храми в селах:  Лалово, Фрідяшово, Барбово, Мукачівського району.

У цілому під час експедиції було обстежено 25 храмів у 23 населених пунктах Закарпаття. Виявлено, що для цих районів у цей час під дахом храму живуть виводкові колонії та поодинокі особини вуханя звичайного (Plecotus auritus) та нічниці великої (Myotis myotis) та кажана пізнього. Кажани зустрічались у 10 храмах (тобто в 40% обстежених храмів). Окрім храмів була обстежена і одна печера в с. Кучава, Мукачівського району, в якій живуть кажани  – підковик малий  (Rhinolophus hipposideros) – що є також цікавим фактом для природничого краєзнавства.

Продовжити читання “Хіроптерологічна експедиція по Мукачівському району: Мукачівщина, Іршавщина, Свалявщина”