Проведено чистку горища греко-католицького храму в селі Золотарьово Хустського району

В рамках проєкту HUSKROUA/1702/6.1/0021 ”Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України”, що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу (координатор проєкту Олександр Бокотей), співробітники Інституту еколого-релігійних студій разом з молодими парафіянами здійснили очистку підлоги вежі та даху греко-католицького храму парафї Собору св. Івана Хрестителя в селі Золотарево (Хустстський район Закарпатської області).

Очистка здійснювалась 30-го січня 2021 року.

Продовжити читання “Проведено чистку горища греко-католицького храму в селі Золотарьово Хустського району”

Очищення горища римо-католицького храму в с. Оноківці (Ужгородський район)

В рамках проєкту HUSKROUA/1702/6.1/0021 Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України”, що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу (координатор проєкту Олександр Бокотей), співробітники Інституту еколого-релігійних студій здійснили очистку підлоги вежі та даху храму римо-католицької парафї (Відвідин Діви Марії) в с. Оноківці. Це відбулось 29 січня 2021 року.

Горище не покрите дошками, як це буває у багатьох старих храмах. Тут серед балок визирають куполи. Тому очищувати такі горища складніше і небезпечніше, аніж з наявними дошками на підлозі.

Продовжити читання “Очищення горища римо-католицького храму в с. Оноківці (Ужгородський район)”

Проведено очищення вежі та горища реформатського храму в с. Холмці Ужгородського району

Згідно з програмою проєкту Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України”, що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу (координатор проєкту Олександр Бокотей) команда Інституту еколого-релігійних студій має провести чисту 10 горищ храмів, у яких влітку проживають колонії кажанів. До сьогодні вже було зроблено три чистки храмів: Хрестовоздвиженського Греко-Католицького собору в Ужгороді, греко-католицького храму парафії св. Михаїла в с. Глибоке та греко-католицького храму в мікрорайоні Ужгорода “Дравці”.

Сьогодні, 23-го січня працівниками ІЕРС (Антоніною Зейкан, Мартою Михайлець та Біланичем Михайлом) було очищено ще один храм, а саме реформатську церкву в с. Холмці Ужгородського району.

Продовжити читання “Проведено очищення вежі та горища реформатського храму в с. Холмці Ужгородського району”

В Івано-Франківську на мороз викинули кажанів, які занесені до Червоної книги України

В Івано-Франківську на мороз викинули кажанів, які занесені до Червоної книги УкраїниUkrainian Bat Rehabilitation Center

В Івано-Франківську на морозі загинули рідкісні кажани, які занесені до Червоної книги України. Їх викинули з багатоповерхівки. Про це Суспільному Карпати розповів заступник директора Галицького національного природного парку Володимир Бучко.

Кажанів знайшла наукова співробітниця Галицького парку Мар‘яна Рарик. Вона знайшла їх на прибудинковій території багатоповерхівки на вулиці Угорницька.

78 вечірниць загинуло, 23 – вижили, але в тяжкому стані. І зараз на реабілітації в Галицькому парку.В Івано-Франківську на мороз викинули кажанів, які занесені до Червоної книги УкраїниUkrainian Bat Rehabilitation Center

В Івано-Франківську на мороз викинули кажанів, які занесені до Червоної книги України

Продовжити читання “В Івано-Франківську на мороз викинули кажанів, які занесені до Червоної книги України”