Очищення горища римо-католицького храму в с. Оноківці (Ужгородський район)

В рамках проєкту HUSKROUA/1702/6.1/0021 Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України”, що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу (координатор проєкту Олександр Бокотей), співробітники Інституту еколого-релігійних студій здійснили очистку підлоги вежі та даху храму римо-католицької парафї (Відвідин Діви Марії) в с. Оноківці. Це відбулось 29 січня 2021 року.

Горище не покрите дошками, як це буває у багатьох старих храмах. Тут серед балок визирають куполи. Тому очищувати такі горища складніше і небезпечніше, аніж з наявними дошками на підлозі.

У цій церкві колонію кажанів разом зі спеціалістом Андрієм Баштою обстежили ще влітку. Колонія з року-в-рік може досягати значних розмірів. Це доводить і значна кількість гуано, яке за 12 років після останньої чистки храму справді накопичилось у великій кількості.

В цьому команді ІЕРС допомагав парох римо-католицької парафії в с. Оноківці – отець Антон.

Після чистки горища там був встановлений бет-бокс як потенційне місце для проживання колонії кажанів. Тут зафіксовані мішана колонія з нічниць великої та гостровухої.

Робота проводилась з дотриманням всіх карантинних та санітарних вимог.


Висловлюємо вдячність за сприяння отцю Антону – пароху храму.

Інформаційна служба Інституту еколого-релігійних студій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *