Заключний етап досліджень кажанів по проекту Bat4Man

13 серпня 2022 року – третій день заключного етапу досліджень веж та горищ церков та храмів Закарпатської області, з метою пошуку кажанів, сов та інших птахів і звірів, які облюбували цю унікальну нішу для свого прихистку.

Третій день досліджень приніс нові результати досліджень з нових територій.
Продовження обстеження церков Тячівського району, цього разу в селах Петрушево, Терново, Крива, Руське Поле, Вонігово, Колодне та в місті Тячів. За третій день дослідження було досліджено 9 храмів. Результати цього дня виявились достатньо насиченими, оскільки в більшості випадків вдалось виявити кажанів, птахів та сліди їх перебування на досліджуваних територіях.

Оскільки, третій день став заключним днем заключного етапу досліджень, то вже можна підбити певні підсумки. За 3 дні дослідження вдалось дослідити 24 храми та церкви у 21 населений пункт Тячівського району Закарпатської області. З загальної кількості досліджених територій на дев’яти зафіксували їх наявність на даний момент, а сліди їх життєдіяльності було помічено у більшості храмів. Отже, це дослідження продемонструвало свою вагомість важливими результатами – на великій кількості важкодоступних, або мало відвідуваних, територій можуть проживати різні представники тваринного світу, кожен з яких по-своєму важливий і корисний. Це, насправді, набагато глибше і важливіше питання ніж може здатися на початку, адже враховуючи цю особливість, людина може покращити життя тих, хто покращує його людині.

Також, висловлюємо подяку за сприяння в дослідженнях всім священнослужителям церков та храмів у приміщеннях, яких проводились дослідження.

Дослідження проходили в рамках проєкту «Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України» (керівник проєкту Alexander Bokotey).

Інформаційна служба ІЕРС

Стаття підготовлена за фінансової підтримки  Європейського Союзу. Зміст матеріалу є виключно відповідальністю Інституту еколого-релігійних студій та необов‘язково відображає погляди Європейського Союзу.

Опубліковано в тячівській газеті “Дружба” Хто з птахів і звірів знайшов прихисток на горищах храмів – досліджували науковці » Тячівська районна газета “Дружба” (druzhba.uz.ua)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.