Виставка “Повітряні акробати ночі” для біологічного факультету УжНУ

Два роки вже виставка про кажанів мандрує Закарпаттям, виконуючи екоосвітню місію. Вона ознайомлює відвідувачів з особливостями життя, екології, розмноження рукокрилих та їх охорони.

17 листопада 2022 року в рамках проєкту BAT4MAN «Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України» (координатор Олександр Бокотей) виставка на біологічному факультеті УжНУ була встановлена ролл-апова виставка «Повітряні акробати ночі».

Виставка:

– містить ознайомчу інформацію про рукокрилих, будову їх тіла, ехолокацію, особливості харчування;

– описує шлюбну поведінку кажанів, особливості виношування та народження кажанят, а також їх вигодовування;

– відображає інформацію про всі 23 види кажанів, які проживають в Карпатах, що складає 85% усієї української хіроптерофауни.

Про кожен вид кажанів вказано: українську назву, назву на латині, місця проживання та фото;

описує рік життя кажана та особливості його поведінки під час кожної пори року;

– відображає основні загрози, з якими стикаються кажани і які призводять до зниження популяцій;

– ілюструє заходи, які можуть бути здійснені місцевим населенням для захисту популяцій кажанів. Також міститься інформація про воркшопи з виготовлення ящиків для кажанів, які були проведені в рамках проєкту та фото ящика, який вже розміщений на горищі церкви і є готовим притулком для кажанів.

Оскільки виставка за час своїх мандрівок потребувала невеличкого ремонту, його провів голова товариства людей з інвалідністю ГО “Паралельний світ” Андрій Доніченко, за що команда Інституту еколого-релігійних студій йому дуже вдячна.

Інформаційна служба ІРЦЕФ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.