На території Єпископської резиденції МГКЄ в Ужгороді виявили кажана

19 липня у внутрішньому дворі Управління Мукачівської греко-католицької єпархії (Резиденції єпископів МГКЄ), біля Хрестовоздвиженського Катедрального Собору знайшли кажана. За попередніми даними, вид рукокрилого – нетопир білосмугий, або нетопир середземноморський (Pipistrellus kuhlii). Він виявився сильно травмованим через падіння з великої висоти та мав помітні пошкодження тіла, несумісні з життям.

Незважаючи на це, провідний експерт Інституту еколого-релігійних студій (ІЕРС), науковець, біолог Андрій-Тарас Башта спробував за фотографіями визначити, до якого саме виду належить знайдений рукокрилий. Допоміг йому в цьому фахівець зі збереження біорізноманіття ІЕРС Михайло Біланич, який здійснив усні необхідні виміри та детально описав будову вух та носа кажана:

Довжина тіла знайденої тварини становить 4,2 см, передпліччя – 3 см, вуха – 1,2 см, розмах крил – 20 см. Забарвлення спини темно-коричневе. Черевце сіро-бiлувате. Вухо темне, коротке, найширше у середній частині, на верхівці – округле. 

«Якийсь нетопир, ймовірно, нетопир білосмугий, або нетопир середземноморський (Pipistrellus kuhlii)»,

– написав хіроптеролог Андрій-Тарас Башта у відповідь на отриману інформацію.

Раніше в храмі не проводилися ґрунтовні дослідження з виявлення рукокрилих, тому ця знахідка є першою вагомою підставою стверджувати, що в Ужгородському Катедральному Соборі мешкають кажани. Більш точну інформацію про видовий склад і чисельність рукокрилих науковці зможуть надати лише після виявлення колонії в будівлі храму.   

Дослідження кажанів відбувається в рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies-IERS (керівник  Олександр Бокотей) та Союзу охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband, NABU International), керівник проєктів Ivan Tymofeiev (NABU).

Інформаційна служба IERS

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.