Прес-конференція за результатами проекту BAT4MAN

Сьогодні, 26 лютого в резиденції Мукачівських єпископів за результатами круглого столу відбулась пресс-конференція під час якої було висвітлено проміжні результати проекту BAT4MAN “Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України”, який реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми HUSKROUA/1702/6.1/0021.

Під час пресс-конференції провідні експерти Бокотей Олександр, Башта Андрій-Тарас, Біланич Михайло надали відповіді на цілий спектр питань поставлених журналістами регіональних ЗМІ.

Експерти у своїх доповідях прозвітували про результати першого року проекту, а також доповіли про особливості життєдіяльності видів та угруповань кажанів та сов, які проживають у вежах сакральних споруд Закарпатського регіону.

Присутні отримали вичерпну інформацію про цікавими результатами піонерного, комплексного обстеження біорізноманіття у вежах сакральних споруд низинної та передгірної зон Закарпаття. Унікальне за своїм задумом обстеження покликане виявити корінні набори видів кажанів і птахів, які знайшли прихисток на горищах сакральних споруд. Експерти підбили результати і проаналізували видове багатство тварин, а також зробили попередній аналіз чинників змін їх чисельності.

Науковці запропонували ряд заходів по збереженню рідкісних видів тварин, а також міри по стимуляції їх чисельності.

Цікаво, що природоохоронна направленість проекту допомагає розвивати громадянську складову українського суспільства шляхом об’єднання зусиль різних агентів впливу: релігійні громади, громадські і наукові організації, ЗМІ, школи…

Велика увага в рамках реалізації проекту відводилась ековиховній і освітній роботі з молоддю, як запорука формування екологічного світогляду підростаючого покоління.

На завершення журналісти мали можливість отримати екоказку «Кажанчики» підготовлену співробітниками з метою поглиблення екологічної свідомості і відповідно підвищення рівня екологічної культури підростаючого покоління.

На прес-конференції Владика Ніл нагородив подячним листом Мукачівської Греко-Католицької єпархії Тимофеєву Ольгу Олександрівну – члена Комісії з питань екології МГКЄ, знану освітянку, журналістку, викладачку Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, авторку багатьох навчально-методичних посібників і художніх видань для дітей і дорослих – за активну багаторічну співпрацю та високопрофесійне висвітлення питань національного, духовного, екологічного виховання на ТБ і сторінках всеукраїнських та зарубіжних видань і фахових часописів. Він високо відзначив особливий внесок пані Ольги в розвиток духовної поезії та її неординарне поєднання у тематиці церковних храмів і природи як храму, створеного Богом.

Світлини авторства Ольги Тимофеєвої були представлені на круглому столі і на прес-конференції.

Пресс-конференція відбулась у рамках реалізації проекту BAT4MAN

Проект BAT4MAN реалізується Асоціацією Е-Консалт Сату Маре у партнерстві з Інститутом еколого-релігійних студій, Товариством по захисту кажанів Словаччини та Угорською асоціацією орнітології та охорони природи.

Інформаційна служба Інституту еколого-релігійних студій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *