Учасникам літнього християнського табору про маленьких акробатів ночі

Кажани поширені на всіх континентах, крім полюсів. За кількістю видів ці тварини поступаються тільки гризунам. У межах України найбільше кажанів водиться у Кримському та Карпатському регіонах. Серед усіх видів, які зустрічаються на території України, поряд: з людиною найчастіше живуть вухані, нічниці та кажан пізній.

Кажани дуже вразливі види тварин. Більшість охороняються Законом України. До Червоної книги України занесені підковоноси, нічниці, вечірниці, нетопирі, широковух європейський та довгокрил звичайний, а нічниця ставкова, нічниця Наттерера та вечірниця велетенська – ще й до Європейського Червоного списку.

З кажанами звязані цікаві і позитивні прикмети:

  • Кажани ввечері густо літають – завтра буде гарна погода.
  • Повернулися з півдня перелітні кажани – прийшла справжня весна.

Ці всі особливості кажанів, а також розвінчання міфів про них, які спричиняють негативне ставлення до цих корисних тварин змогли дізнатись учасники літнього табору, який щотижня організовує Соціально-Катехитичний центр Мукачівської Греко_Католицької єпархїі у с. Анталовці під час ворк-шопу, який провів експерт Інстиутут еколого-релігійних студій Доніченко Андрій.

Пан Андрій є головою товариства людей з інвалідністю і разом з ними виготовляє багато важливих для охорони природи речей, зокрема бет-бокси – спеціальні “готелі” для кажанів. Влітку кажани розмножуються і такі бет-бокси сприяють можливості прихистку їхнім колоніям самок. Тому вони грають роль ніби пологових будинків для рукокрилих.

Встановлюються такі гніздові конструкції в парках, садах, на горищах чи стінах будинків. Від місця їх встановлення може залежати їх конструкція та матеріали, з яких їх виготовлено. Разом з молоддю Андрій Доніченко провів майстер-клас з виготовлення двох таких “кажанятників”. Окрім виготовлення молоді люди стилізувати ці бет-бокси оригінальними малюнками і в майбутньому вироби будуть встановлені на горищах чи вежах Закарпатських храмів і розширюватимуть та вдосконалюватимуть життєвий простір для рукокрилих.

Воркшоп з виготовлення ящиків для кажанів відбувся у рамках реалізації проєкту HUSKROUA/1702/6.1/0021 “Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України”.
Для отримання детальнішої інформації просимо звернутися до Інформаційної служби Інституту еколого-релігійних студій: iers@ircef.org
(Відповідальний – Олександр Бокотей – керівник ГО «Інститут еколого-релігійних студій»).

Цей матеріал підготовлений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст матеріалу є виключною відповідальністю бенефіціарів проекту та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

Інформаційна пресс-служба Інституту еколого-релігійних студій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.