Пергач пізній (Eptesicus serotinus) у НПП “Медобори”

Пергач пізній (Eptesicus serotinus) – один із 19 видів рукокрилих, зафіксованих у заповіднику та околицях. Один з 24-х видів роду, один з 2-х видів роду в фауні України. Вид занесено до Червоної книги України.

Ці кажани є одними з найзвичайніших в урболандшафті і часто оселяються в будівлях людей. Більшість випадків виявлення кажанів в оселях людей також пов’язані саме з цією групою кажанів.

Літні сховища розташовані в будівлях: на горищах, у порожнинах стін, димоходах. Виводкові колонії – до кількох сотень особин Місця гібернації – підземні (пивниці, горища i печери) і наземні сховища (порожнини будівель, вентиляційні шахти тощо). Кормовий раціон змінюється залежно від сезону чи регіону і включає жуків, метеликів, двокрилих і перетинчастокрилих.

Природоохоронний статус виду: Вразливий. Причини зміни чисельності: комплекс антропогенних факторів: недостатня кількість місць для поселення в сучасних будівлях, їх руйнування та обмеження доступу (модернізація старих будівель, герметизація горищ), знищення особин, використання отрутохімікатів для консервації деревини та дезінсекції.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: вид занесено до Червоного списку МСОП, EUROBATS та II додатку до Бернської конвенції. Охороняється в усіх заповідниках України. Заборона на порушення спокою виводкових і гібернаційних колоній. Проведення природоохоронної агітації.

Кажани – одна з найбільш вразливих груп ссавців, тому майже усі види занесені до Червоної книги і перебувають під охороною міжнародних конвенцій.

Тварини досить часто потрапляють у складні ситуації під час будівельних та ремонтних робіт взимку та восени, оскільки порушуються місця їх зимівель. Якщо кажанів не рятувати, вони загинуть.

Джерело https://www.facebook.com/PZmedobory/posts/pfbid0Kcj5g1UzA5y16qo5ed6EFvShbEmpuhbYLwgz5m91JtrUvDXmVMVUFFEu2duksGFel

Фото Івана Добриводи

Усі реакції:

6Ira Usenko та ще 5

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.