“Міжнародну ніч кажанів в Україні” в Ужгороді можна відзначити вдень і в оточенні рукокрилих (ФОТО)

У ніч з 20 на 21 вересня у світі традиційно відзначається одне з найнезвичайніших природоохоронних свят – Міжнародна ніч кажанів. Головна його мета – привернути увагу до проблем рукокрилих та їх охорони, а також розвінчання міфів щодо цих звірят, щодо яких багато людей відчувають невиправданий забобонний страх.

"Міжнародну ніч кажанів в Україні" в Ужгороді можна відзначити вдень і в оточенні рукокрилих (ФОТО)

У ці дні в багатьох європейських країнах проводяться лекції, виставки, семінари, присвячені охороні цих тварин, а в святкову ніч організовуються екскурсії, під час яких можна побачити, зрозуміти і полюбити цих незвичайних тваринок.

Поспілкуватися вживу зі справжніми рукокрилими в обласному центрі Закарпаття уже кілька років поспіль можна в колишньому кафе, а нині екзотаріумі «Акваріум»  (вул. Л.Толстого, 46), де в спеціально обладнаному приміщенні мешкають екзотичні рукокрилі, близькі родичі наших кажанів – нільські крилани, або, по-іншому, єгипетські летючі собаки. Це невеликий вид рукокрилих, що живе в Африці і, частково, на Близькому Сході і харчується виключно фруктами.

Їх зовнішність надзвичайно зворушлива і мила – великі очі-намистини, смішні рухливі вушка і просто фантастичні крила, якими вони огортають себе як плащиком у період спокою. На ці милі створіння, що дивно висять догори ногами, просто не можна дивитися без зворушення.

У “Акваріумі” є загалом 8 криланів, четверо з яких народилися вже тут. Народження ще кількох “кажанят” в “Акваріумі” очікують і цієї осені.

З нагоди цьогорічної Міжнародної ночі кажанів в Україні в екзотаріумі “Акваріум” можна буде зайти в приміщення з криланами, аби ближче познайомитися з цими милими створіннями.

Як раніше інформувало Закарпаття онлайнна Закарпатті стартував “релігійний” проєкт захисту кажанів.


Довідка

Кажани – дивовижні ссавці, які завдяки своїй будові оволоділи мистецтвом польоту.

Вони провадять нічний спосіб життя, їх зір пристосований тільки до темряви. Зате у кажанів чудово розвинені нюх і слух, які допомагають полювати і орієнтуватися в просторі, а також унікальна здатність до ехолокації, якою також наділені дельфіни. 
Що стосується кажанів, що мешкають в Україні і загалом Європі, то боятися не варто: всі вони – комахоїдні тварини.

Сьогодні багато видів кажанів перебувають на межі зникнення. Це пов’язано і знищенням місць їх проживання, з застосуванням отрутохімікатів і переслідуванням з боку людини – через елементарні неграмотність і забобони. 

Існує Міжнародна угода про охорону кажанів, підписана низкою країн.

Закарпаття онлайн20 вересня 2020р

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.