Четвертий етап експедиції по дослідженню біорізноманіття кажанів

20 серпня 2020 року відбулась четверта експедиція по дослідженню біорізноманяття рукокрилих – кажанів. Працівниками Інституту еколого-релігійних студій разом з партнерами Башта Андрій-Тарас, Леонід Покритюк та Олег Супруненко було обстежено на наявність чи відсутність кажанів декілька храмів Іршавського району. Зокрема, було обстежено правосланий та греко-католицький храми села Великі Ком’яти та греко-католицький храм в селі Заріччя. Також досліджено греко-католицький храм Непорочного Зачаття та православний Петра і Павла в м. Іршава, церква Вознесіння Господа Ісуса Христа в селі Мала Розтока та ще один греко-католицький храм в селі Білки. В загалом під час дослідження в деяких храмах було виявлено декілька колоній кажанів, в основному це вид Вухань звичайний (Plecotus auritus).

Дослідження проводилось в рамках проекту – «Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України» (керівник – Олександр Бокотей).

Метою даного дослідження полягає у визначенні кількісного та видового складу кажанів. Останнім часом їх популяція все дедалі зменшується, адже вони є дуже вразливими до людської діяльності. Причиною цьому є те, що люди їх бояться через безглузді міфи, які склались ще здавніх-давен. Ми нагадаємо, що кажани є важливими для природної екосистеми, вони є корисними для сільськогосподарського виробництва, адже в ночі вони поїдають велику кількість комах-паразитів, які завдають шкоду сільськогосподарським культурам. Кажани аж ніяк не несуть загрозу для людей, тому боятись їх не потрібно!

В греко-католицькому храмі Непорочного Зачаття в м. Іршава
Православний храм Петра і Павла м. Іршава,
Православний храм с. Великі Ком’яти

Інформаційна служба Інституту еколого-релігійних студій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *