Зум-зустріч учасників проекту Bat4Man

4 серпня 2020 року відбулася онлайн-зустріч партнерів проекту HUSKROUA/1702/6.1/0021 “Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України”, що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу.

В зустрічі прийняло участь 10 учасників, які представляли всіх залучених партнерів. Зустріч була досить плідною та оперативною, жодних технічних проблем не виникало. В рамках 50 хвилин всі партнери представили досягнуті результати та обговорили труднощі.

Загальна комунікаційна стратегія проекту є дуже ефективною, оскільки веб-сторінка нараховує вже 300 відвідувачів, кількість підписників Facebook сторінки постійно зростає. За піврічний період реалізації проекту було опубліковано 18 статей у місцевих та міжнародних ЗМІ. Всі партнери проекту мають веб-сторінки про проект, де обмінюються інформацією про кажанів та важливі етапи проекту.

Робочий зошит для дітей розроблений, він буде надрукований, як тільки партнери закінчать роботу над перекладом.

Всі партнери розпочали етап дослідження кажанів. Партнер Товариство по захисту кажанів Словаччини вже встановили реєстратори даних, вони вимірюють температуру та вологість на кількох горищах, було взято біологічні зразки для подальших досліджень, і вже стартували перші освітні заходи з громадськістю. В Україні (партнер Інститут еколого-релігійних студій) були досліджені нові локації, що є великим викликом, і 8 видів кажанів були локалізовані. Польові дослідження в Угорщині (Угорська асоціація орнітології та охорони природи) та Румунії (Асоціація Е-Консалт) тривають. В Румунії деякі старі добре відомі колонії зникли, в Угорщині багато притулків для кажанів перебувають на реконструкції.

Всі партнери стикнулися з негативними наслідками COVID 19: наприклад, ЗМІ не проявляють значного інтересу до діяльності проекту у Словаччині, екологічну діяльність з дітьми важко організувати в Румунії. Але всі ці проблеми можна вирішити таким чином, що не впливатимуть на загальну реалізацію проекту.

Загальним висновком стало те, що завдання проекту виконуються вчасно і наступна зустріч запланована на вересень.

Для отримання детальнішої інформації звертайтеся:

Олександр Бокотей – iers@ircef.org,

директор Інституту еколого-релігійних студій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *