Сенсаційна знахідка під час обліків кажанів Боярської ЛДС

Цього липня науковці-хіроптерологи з Інституту зоології ім. Шмальгаузена та члени нашої групи дослідили окремі ділянки лісів Боярської ЛДС. Саме тут збереглись старі дубові ділянки, важливі для кажанів. Метою експедиції було дослідження видового складу кажанів цих ділянок та пошук їхніх сховищ. Загалом під час експедиції ми обстежили пішки понад 30 км лісових ділянок!

На изображении может находиться: 3 человека, дерево, небо, на улице и природа

У результаті детекторного обліку ми виявили 9 видів кажанів. Неочікуваною і сенсаційною стала перша за 37 років реєстрація широковуха європейського в лісі поблизу села Віта-Поштова. Востаннє біля Києва (с. Лісники) цей вид знаходили в 1983 році.
Крім того, вчені виявили більше десяти сховищ кажанів у дуплах дубів середнього та старшого віку на різних ділянках Боярської ЛДС. Сховища часто розташовуються в деревах, що ростуть поблизу водойм – обстежених річок Притварка та Сіверка, а також ставків. Найбільша концентрація сховищ спостерігалась на ділянках з великою кількістю порожнистих дубів.

На изображении может находиться: дерево, небо, растение, на улице и природа

Усі види кажанів нашої фауни занесені до Червоної книги України. Улітку, у період виведення кажанами потомства, будь-які порожнини в деревах, наприклад, дупла, слугують сховищами для материнських колоній (самки кажанів оселяються разом у сховищах, створюючи належні умови для виведення потомства) і для поодиноких особин кажанів.

Літо – дуже важливий період для цих тварин, адже саме цього сезону народжуються та навчаються літати дитинчата. Тому в цей час кажани потребують надійних сховищ, в тому числі – природних!

На жаль, саме такі лісові ділянки часто потрапляють в категорію “санітарних рубок”, і знищення дозрілих дерев з будь-якою метою позбавляє кажанів їхніх сховищ та можливості в безпеці вивести потомство. Своєчасне виявлення рідкісних видів важливе для запобігання вирубки важливих для їх збереження лісових масивів!

Фото: Lena Godlevska, Максим Марущак та Yalyna Strokina

Джерело: https://www.facebook.com/UkrainianNatureConservationGroup/posts/574725913215575

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *