Досліджено унікальний храм у Золотареві

Під час наукової експедиції (23-25 вересня 2021 року) по дослідженню життєвого простору веж храмів Хустського району, яку здійснили експерти Інституту еколого-релігійних студій Андрій-Тарас Башта (кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Інституту екології Карпат Національної академії наук України) та Біланич Михайло (співробітник ІЕРС, завідувач сектора природи Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т.Легоцького), вдалось обстежити 29 храмів, але увагу дослідників привернув храм Іоанна Хрестителя в с. Золотарьово.

На горищі храму відмічена велика колонія вразливого виду рукокрилих ссавців – Нічниці великої (Miotis miotis), яку виявив хіроптеролог Андрій-Тарас Башта. Унікальний храм, недавно відсвяткував 150-річчя і його стеля з унікальними фресками авторства імператорського художника Фердинанда Видри була в 1970-х роках варварськи замальована і аж проситься про відновлення.

Нагадуємо, що 30 січня 2021 року молодь разом з настоятелем храму о.Віталієм Полянським очистила горище цього храму від гуано рукокрилих. (https://www.bat4man.org.ua/?p=1018)


Парафіяльна молодь прибрала більше 70-ти мішків гуано. Також під дахом цього храму був встановлений спеціальний “бет-бокс”, який має на меті бути прихистком для цих рідкісних та вразливих видів Червонокнижних тварин.

Дослідження життєвого простору здійснено в рамках проєкту «Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у природних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України» (керівник Александр Бокотей)

Інформаційна служба Інституту еколого-релігійних студій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.