На території центральної садиби заповідника пройшла акція, присвячена рукокрилим. Вона стала частиною міжнародної акції «Міжнародна ніч кажанів», яка проводиться в усьому світі в останні вихідні серпня.
Метою акції є привернення уваги людей до проблем рукокрилих та їх охорони, а також розвінчання міфів навколо цих тварин, перед якими багато людей відчувають невиправданий забобонний страх.

Зародилося свято в Європі (у країнах, що є сторонами Угоди про збереження кажанів у Європі; Україна приєдналася до цієї Угоди у 1999 р.) і з часом, подолавши океан, набуло популярності на американському континенті. Наприкінці 20-го століття людство усвідомило, що зміни в навколишньому природному середовищі є настільки істотними, що вони породили глибокі проблеми збереження екосистем та багатьох видів. І кажани, як найчутливіша до змін довкілля група тварин, яка гостро реагує на ступінь забрудненості будь-якої ділянки суходолу, виявилися у центрі уваги.

У ці дні проводяться освітні заходи, які допомагають зняти страхи перед кажанами, припинити уявлення про рукокрилих як про вампірів і провісників зла.
У центральній садибі Карпатського біосферного заповідника на Закарпатті також відбулося свято кажанів, що зібрало одночасно близько 125 осіб (з них понад 100 – школярі). Захід містив чимало компонентів – екологічні ігри, майстер-класи, квест, боді-арт, екочаювання з їстівним «кажанячим» декором. Але центральне місце займала ілюстрована розповідь про фауну рукокрилих світу та України. Діти і дорослі дізналися, чим харчуються кажани, де вони мешкають, як орієнтуються у просторі, яку користь приносять довкіллю і людині, що таке ехолокація, гібернація і ще багато цікавого.

Дощова погода внесла свої корективи, тож захід не вдалося провести цілком просто неба. Утім, коли дощ припинився, вийшли на двір, де провели квест та екологічні ігри-руханки для дітей молодшого шкільного віку. Особливою радістю для дітей стали кекси з кажанами, гарячий трав’яний чай, льодяники-лизанки у формі кажанів.

Наприкінці заходу діти та педагоги отримали подарунки – розмальовки, значки, календарі природи, робочі зошити, магніти та екологічні казки.
Значну частину друкованої продукції було надано заповіднику Інститутом еколого-релігійних студій.
Захід відбувся у рамках співпраці Карпатського біосферного заповідника із Інститутом еколого-релігійних студій у рамках проекту «Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України».
Джерела:
Інформаційна служба ІЕРС