Обстеження храмів Мукачівщини та Свалявщини 15-17 липня

15-17 липня 2021 року відбувся новий етап досліджень життєвого простору веж та горищ храмів Закарпатської області.
Експерти Інституту еколого-релігійних студій досліджували біорізноманіття кажанів, сов та інших птахів і звірів, які населяють цю унікальну нішу. Дослідження проводили експерти Андрій-Тарас Башта (Інституту екології Карпат), Біланич Михайло (Інститут еколого-релігійних студій).

За ці три дні експедицій дослідники обстежили 22 храми різних конфесій у 21 населеному пункті Закарпатської області, переважно Мукачівщини, а також міста Свалява та кількох селищ у районі цього містечка.

Також під час експедицій було встановлено 5 попереджувальних табличок, які інформуватимуть парафіян та всіх відвідувачів храму, що на горищі живуть рідкісні види рукокрилих.

Також встановлено 6 спеціальних бет-боксів на горищах храмів.

В результаті досліджень у 6 храмах були наявні кажани: вухань (Plecotus auritus) і кажан пізній (Eptesicus serotinus), а також, що здивувало дослідників, під дахом вежі одного храму поселилась сіра сова (Strix aluco) , що за два роки досліджень вдалось виявити вперше.

В 4-х храмах на горищах виявлені сліди куниці кам’яної (Martes foina).

Парохи храмів та відповідальні особи (церківники, куратори) щиро допомагали дослідникам у доступі до горищ та веж, за що висловлюємо щиру подяку від Інституту еколого-релігійних студій та Комісії з питань екології МГКЄ.

Діти і молодь з радістю дізнавались, що на горищах і баштах храмів їх рідних сіл живуть кажани та інші представники тваринного світу.

Інформаційна служба ІЕРС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *